Visas ziņas

Baltkrievija: Augsto tehnoloģiju parka rezidentu skaits pārsniedz 500

Augsto tehnoloģiju parka rezidentu skaits pārsniedz 500

Augsto tehnoloģiju parka Uzraudzības padome Minskā pieņēmusi lēmumu par 56 jaunu rezidentu reģistrāciju. Kā ziņo ATP preses dienests – līdz ar to tagad parkā jau ir 505 kompānijas.

Jaunie rezidenti strādā Vitebskā, Gomeļā, Mogiļevā, Grodņā, Polockā, Rogačovā. Kompānijas veido programmatūras risinājumus  mājokļu saimniecības un enerģētikas sfēru automatizācijai, izstrādā un ražo ierīces aizsargātu dokumentu īstuma atpazīšanai, nolasīšanai un turpmākai kontrolei, ievieš programmatūras rūpniecības uzņēmumos, nodarbojas ar kibersporta komandu sagatavošanu.

Parka jauno rezidentu skaitā ietilpst arī kompānijas ar ārvalstu investīciju dalību no Singapūras, Francijas un Nīderlandes. Piemēram – viena no tām nodarbojas ar digitālo produktu izstrādi kompāniju grupai Turkcell – Turcijas mobilo sakaru gigantam. Jaunie rezidenti strādā arī mašīnapmācību,  datorredzes, papildinātas realitātes, mākslīgā intelekta, finanšu tehnoloģiju, rūpniecības, izglītības, telemedicīnas, biotehnoloģiju, maininga, elektroniskās komercijas, videospēļu un kibersporta sfērās.

Saskaņā ar ATP informāciju – četrām kompānijām tika atteikts reģistrēties kā rezidentiem, piecām kompānijām šis statuss atņemts.

Baltkrievijas Augsto tehnoloģiju parks ir īpaša ekonomiskā zona ar speciālu nodokļu un tiesisko režīmu IT biznesa attīstībai un funkcionē saskaņā ar eksteritorialitātes principu. Parkā reģistrētās kompānijas un individuālie uzņēmēji var izmantot viņiem piešķirtās priekšrocības neatkarīgi no to Baltkrievijas biroja atrašanās vietas.

Saskaņā ar Baltkrievijas Dekrētu Nr. 8 “Par digitālās ekonomikas attīstību”, kas stājās spēkā 2018. gada 28. martā, ATP rezidenti līdz 2049. gada 1. janvārim ir atbrīvoti no lielākās daļas nodokļu – tostarp peļņas nodokļa.

Dekrēts Baltkrievijā leģitimēja kriptovalūtu biržas, kriptovalūtu maiņas operatorus, mainingu, smartkontraktus, blockchain un tokenus, ar kuriem operācijas (mainings, uzglabāšana kontos, iegāde, maiņa, novēlēšana) no dekrēta pieņemšanas brīža tika atbrīvotas no peļņas nodokļa un PVN līdz 2023. gada 1. janvārim.

Pagājušā gada novembrī ATP tika noteikti galīgie  kriptovalūtu sektora darba noteikumi.

Šī gada janvārī Baltkrievijā sāka strādāt valsts vēsturē pirmā legālā kriptovalūtu birža. To palaida kompānija Larnabel Ventures, kas pieder grupas “Safmar” direktoru padomes loceklim Saidam Gucerijevam. Cits projekta investors bija Baltkrievijas biznesmeņa Viktora Prokopeni kompānija VP Capital.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top