Visas ziņas

Baltkrievija: Augsto tehnoloģiju parks pilnībā reglamentējis kriptovalūtu sektora darbības noteikumus

Par digitālās ekonomikas attīstību

Kā izriet no Minskas Augsto tehnoloģiju parka publicētajiem dokumentiem – šajā īpašajā ekonomiskajā zonā, kuru tās izveidotāji sapņo redzēt kā ASV Silīcija ielejas analogu, ir noteikti galīgie kriptovalūtu sektora darbības noteikumi.
Atgādinām, ka dekrēts Nr.8 “Par digitālās ekonomikas attīstību” Baltkrievijā leģitimēja kriptovalūtu biržas, kriptovalūtu maiņas operatorus, mainingu, smartkontraktus, blockchain un tokenus, ar kuriem operācijas (mainings, uzglabāšana kontos, iegāde, maiņa, novēlēšana) kopš dekrēta pieņemšanas brīža tika atbrīvotas no peļņas nodokļa un PVN līdz 2023. gada 1. janvārim.
Pēc tam ATP sāka izstrādāt detalizētus kripto sfēras kompāniju darbības noteikumus. Publicētajos dokumentos iekļauts prasību saraksts, kādas izvirzāmas dažādiem ar kriptovalūtām un ICO saistītiem biznesiem. Tās ir “Prasības pretendentiem”, “Prasības kripto platformas operatoram”, “Prasības kriptovalūtu maiņas operatoram”, “Prasības ICO organizatoram” un “Prasības iekšējās kontroles noteikumiem”
Prasības izstrādāja ATP administrācijā kopīgi ar Nacionālo banku, Valsts kontroles komitejas Finanšu monitoringa departamentu un starptautiskajiem ekspertiem.
Tādējādi kriptovalūtu sektora tiesiskais regulējums Baltkrievijā ir pabeigts.
Tomēr – kā iepriekš rakstīja vietne – no šī gada marta, kad dekrēts “Par digitālo ekonomiku” stājās spēkā, netika veikts absolūti neviens reāls solis, lai Baltkrievija varētu kļūt par “jauno Maltu”, lai gan valsts varas iestādes izteicās par pretendēšanu uz Eiropas un pat pasaules kriptovalūtu haba nosaukumu.
Kā galveno stagnācijas iemeslu eksperti minēja tieši likumdošanas trūkumu, kas ļautu biznesa pārstāvjiem strādāt jaunā tirgus realitātē. Dekrēts attiecās tikai uz parastajiem pilsoņiem: viņi saņēma iespēju legāli pirkt, pārdot un mainīt kriptovalūtas, nemaksājot nodokļus un neatskaitoties. Taču kriptovalūtu biržas vai blockchain kompānijas izveidi joprojām kavēja adekvātas likumdošanas trūkums.
Ir cerība, ka tagad – kad tā beidzot ir izstrādāta un tiks iemiesota dzīvē – Baltkrievija pratīs no labiem nodomiem pāriet uz reālu darbu kriptovalūtu sfērā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top