Biržas

Baltkrievijā jauna kripto birža ATP ietvaros

Baltkrievijā jauna kripto biržu ATP ietvaros

Baltkrievijas Augsto tehnoloģiju parks (ATP) paziņojis par kriptovalūtu biržas  Currency.com, darbības uzsākšanu, kuras darbības licencēta ar dekrētu “Par digitālās ekonomikas attīstību”.

Platforma tirgos tokenizētus izejvielu, akciju, indeksu aktīvus, kas piesaistīti tradicionālo finanšu aktīvu bāzes tirgus vērtībai – kopumā aptuveni 150 tokenus. Vēlāk to skaitu plānots palielināt līdz 10 tūkstošiem.

Projekta investori bija Baltkrievijas biznesmeņa Viktora Prokopenja kompānija VP Capital un grupas “Safmar” direktoru padomes locekļa Saida Gucerijeva kompānija Larnabel Ventures. To kopējās investīcijas bija aptuveni 10 milj. $.

Tirdzniecībai biržā būs atļauta Baltkrievijas un citu valstu pilsoņiem, izņemot ASV (nacionālo aizliegumu dēļ) un valstu, kas iekļautas Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas (FATF) melnajā sarakstā.

Biržā var iegādāties un pārdot tokenus gan ar kriptovalūtām (bitkoinu vai Ethereum), gan arī par fiat naudu (ASV dolāriem, eiro, Baltkrievijas vai Krievijas rubļiem). Platforma nestrādās ar anonīmām kriptovalūtām – tādām kā Monero.

Iemaksāt naudu Currency.com varēs ar tiešu pārskaitījumu vai maksājumu ar bankas kartēm Visa un Mastercard, transakcijas apkalpos Baltkrievijas BelVEB un Paritetbank. Biržas komisijas būs no 0,2 līdz 1,5 procentu apmērā atkarībā no operācijas.

Vienlaikus projekta iniciators Viktors Prokopenja uzsvēra, ka Currency.com “vairāk ir par tokenizētiem vērtspapīriem, nekā par kriptovalūtām”.

Currency.com risina deficīta problēmu tradicionālo finanšu instrumentu kripto tirgū, tādēļ kripto investori tiek izslēgti no tradicionālā finanšu aktīvu tirgus un nevar mainīt kriptovalūtas pret fiat valūtu”, – piebilda viņa partneris Saids Gucerijevs.

Lai novērstu naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu – platforma ievēros standartus, kurus 2018. gada novembra beigās apstiprināja Baltkrievijas Nacionālā banka sadarbībā ar FATF.

Biržas dibinātāji plāno līdz 2019. gada beigām gūt ieņēmumus 70 milj. $ apmērā.

Minerboard izpilddirektors (CEO), Baltkrievijas Blockchain asociācijas padomes loceklis Aleksandrs Lozbens uzskata, ka NVS valstu iedzīvotājiem Currency.com iegūs konkurences priekšrocības, salīdzinot ar citām platformām.

“Vispirms jau tas saistīts ar ievades un izvades ērtībām Muitas savienības rezidentiem. Turklāt investori, kuriem nav piekļuves fondu tirdzniecībai sankciju, kapitāla izcelsmes un maza depozīta dēļ, teorētiski varēs izmantot šo biržu”.

Pēc viņa teiktā – platformas akcents uz tokenizētajiem aktīviem ļaus arī paplašināt tās potenciālo lietotāju skaitu, un nodrošināt treideriem vairāk tirdzniecības instrumentu.

Atgādinām – 2018. gada februārī Baltkrievijas premjerministrs Andrejs Kobjakovs paziņoja, ka kriptovalūtas nebūs atļautas valsts iekšzemes tirgū, bet iepriekš veiktie pasākumi to regulēšanā attiecas tikai uz Augsto tehnoloģiju parku.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top