Visas ziņas

Baltkrievijā stājusies spēkā kriptovalūtu un maininga legalizācija

Baltkrievijā stājusies spēkā kriptovalūtu legalizācija un mainings

Šodien, 28. martā, Baltkrievijā stājas spēkā dekrēts “Par digitālās ekonomikas attīstību”, kuru prezidents Aleksandrs Lukašenko parakstījis pagājušā gada decembra beigās. Dokumentu izstrādāja Augsto tehnoloģiju parka administrācija sadarbībā ar tā rezidentiem, IT kopienu, Baltkrievijas vadošajām juridiskajām un konsaltinga kompānijām, kā arī ārvalstu ekspertiem.

Augsto tehnoloģiju parks, kura tiesiskais režīms ir spēkā visā valsts teritorijā, tika izveidots 2005. gadā. Tā rezidenti ar atvieglotiem nosacījumiem var nodarboties ar dažādiem darbības veidiem informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.

Saskaņā ar dekrētu “Par digitālās ekonomikas attīstību” Augsto tehnoloģiju parka tiesiskā režīma darbības laiks tiek pagarināts līdz 2049. gada 1. janvārim. Turklāt tagad par tā rezidentiem var kļūt maininga kompānijas un kriptovalūtu biržas.

Dekrēts rada tiesiskus nosacījumus ICO norisei, kriptovalūtu izmantošanai un smart kontraktu ieviešanai. Faktiski Baltkrievija kļūst par pasaulē pirmo jurisdikciju ar kompleksu tiesisko regulējumu biznesam uz blockchain bāzes.

Dekrēts neparedz nekādus ierobežojumus un nenosaka īpašas prasības tokenu izveides, izvietošanas, uzglabāšanas, atsavināšanas un maiņas operācijām, kā arī kriptovalūtu biržu operatoru un digitālo valūtu maiņas servisu darbībai.

Saskaņā ar dekrētu mainings, kā arī tokenu iegāde un atsavināšana, ko īsteno fiziskas personas, nav uzskatāma par uzņēmējdarbību, bet tokeni nav jādeklarē.

Pēc dekrēta “Par digitālās ekonomikas attīstību” pieņemšanas vērojams rekordliels to skaita pieaugums, kuri vēlas iestāties Augsto tehnoloģiju parkā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top