Visas ziņas

ASV lielākā investīciju banka izveidojusi savu stablecoin

ASV lielākā investīciju banka izveidojusi savu stablecoin

Vadošais ASV finanšu holdings  JPMorgan izstrādājis savu stablecoin ar nosaukumu JPM Coin un plāno sākt eksperimentus ar to reālos apstākļos vairākus mēnešus – raksta CNBC.

JPM Coin izveidoja bankas inženieri un tā testa izmēģinājumi būs daļa no plašākas JPMorgan iniciatīvas korporatīvo maksājumu sfērā, kur banka katru dienu apstrādā operācijas 6 trilj. $ apmērā.

Kā atzīmējis JPMorgan blockchain izstrāžu vadītājs Umars Faruks – organizācija nākotnē saskata plašu blockchain tehnoloģijas izmantošanu, bet pirms tas notiks, tai nepieciešama metode, kas nodrošinātu naudas pārskaitījumus ar tādu pašu ātrumu, kā strādā smartkontrakti.

Viņš arī izdalīja trīs galvenās JPM Coin pielietošanas jomas: starptautiskie maksājumi lielajiem korporatīvajiem klientiem, kas pašreiz pārsvarā notiek, izmantojot novecojušus tīklus – tādus kā Swift, nosūtot vērtspapīrus un aizstājot dolārus, kurus korporācija tur JPMorgan glabātuvēs.

Pēc Faruka teiktā – katru JPM Coin vienību nodrošinās ASV dolārs. Klienti saņems koinus pēc naudas ieskaitīšanas bankā, bet pēc visu nepieciešamo aprēķinu pabeigšanas JPMorgan tos iznīcinās, atdodot depozītus īpašniekiem.

Umars Faruks minējis, ka laika gaitā JPM Coin var tikt iesaistīts mobilajos maksājumos.

“Gandrīz visas lielās korporācijas un bankas pasaulē ir mūsu klienti. Bet pat ja tie būtu tikai JPMorgan institucionālie klienti – tam nevajadzētu mūs atturēt”, – viņš piebildis.

Domājams, ka JPM Coin testa izmēģinājumos piedalīsies tikai lielie institucionālie klienti – tādi kā korporācijas, bankas un brokeri-dīleri.

Atzīmēsim, ka, neraugoties uz visu kritiku, kuru JPMorgan vadītājs Džeimijs Daimons adresējis bitkoinam, banka pietiekami aktīvi interesējas par kriptovalūtām un blockchain tehnoloģiju.  Pērnā gada maijā kļuva zināms, ka JPMorgan rada savu stratēģiju kriptovalūtu jomā. Tad arī banka iesniedza patenta pieteikumu sistēmai, kas paredz blockchain tehnoloģijas izmantošanu finanšu transakciju paātrināšanai un verifikācijai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top