Visas ziņas

Bankas un kriptovalūta. Kamēr giganti kavējas, mazie nopelna ar kriptovalūtu

Nelielās bankas ASV, Kanādā, Šveicē un Igaunijā uzņemas riskus, kas saistīti ar pakalpojumu sniegšanu kriptovalūtu kompānijāmNelielās bankas ASV, Kanādā, Šveicē un Igaunijā uzņemas riskus, kas saistīti ar pakalpojumu sniegšanu kriptovalūtu kompānijām, izmantojot konkurences trūkumu no banku industrijas gigantu puses.

Tikai nedaudzas kriptobiržas ir panākušas stabilas vienošanās ar bankām, lai izvietotu tirdzniecības pārus ar fiat valūtām, pieņemtu depozītus un veiktu līdzekļu izvadīšanu fiat. Tas galvenokārt saistīts ar to, ka tikai nedaudzas bankas sniedz pakalpojumus kriptobiznesam tikmēr, kamēr institucionālo investoru nauda paliek ārpus kriptovalūtu tirgus.

Nesen pasaules lielākā kriptobirža pēc tirdzniecības apjoma – Binance – paziņoja par bankas konta atvēršanu Maltā, kas treideriem nodrošinās iespēju izvadīt līdzekļus eiro.

Tomēr lielās bankas kriptovalūtu kompānijām ir slēgtas, jo savu reputāciju vērtē augstāk par izdevīgumu no kriptoaktīvu apkalpošanas, tā kā kriptovalūtas joprojām asociējas ar kriminālu darbību. Tādu banku kā – ING, UBS un Credit Suisse vadītāji vairākkārt ir paziņojuši, ka nesaistīties ar kriptovalūtām, pat ja viņu klientiem ir tāds pieprasījums. Lielākā banka, kas strādā ar kriptovalūtu kompāniju, ir Barclays banka – tā noslēgusi sadarbības līgumu ar Coinbase, kura strādā saskaņā ar katras jurisdikcijas likumiem.

ASV tikai četras bankas sniedz pakalpojumus kriptovalūtu kompānijām: Metropolitan Commercial Bank, Silvergate Bank, Cross River Bank un Signature Bank. Katras no šīm bankām aktīvi veido aptuveni 2 miljardus dolāru, kas ir piliens jūrā, salīdzinot ar ASV lielākās bankas JPMorgan Chase 2,5 triljoniem.

Eiropā Hypothekarbank Lenzburg, LHV Pank un Fidor Bank kriptovalūtu kompānijām piedāvā izmantot savus pakalpojumus Eiropā, bet Vontobel, Falcon Private Bank un Bank Frick nodrošina pat uz kriptovalūtu pakalpojumiem balstītos – tādus kā aktīvu pārvaldība, treidings, aukstā uzglabāšana, monitoringa rīki un fjūčeri, kā arī konsultācijas par ICO. Pirms iziešanas Maltas tirgū kriptobiznesam draudzīgākās bankas bija koncentrētas Vācijā, Lihtenšteinā, Igaunijā un Šveicē.

Kriptovalūtu popularitātes pieaugums palīdz nopelnīt ne tikai kriptobiržām, bet arī bankām, kuras ir gatavas ar tām strādāt. Silvergate Bank, kas tagad apkalpo apmēram 250 kriptovalūtu kompānijas, ir palielinājusi savus aktīvus līdz 978 miljoniem dolāru 2016. gadā un līdz 1,9 miljardiem 2017. gadā. Metropolitan Commercial Bank martā pārvarēja 1 miljarda dolāru kopējo aktīvu robežu, bet tagad bankas aktīvi veido jau aptuveni 2 miljardus.

Banku saraksts, kuras strādā ar kriptovalūtu:

  • Barclays – Lielbritānija, 1,1 trilj. $ – bankas pakalpojumi Coinbase
  • Vontobel – Šveice, 19,9 milj. $ – bitkoina monitoringa sertifikāti un short mini fjūčeri
  • Hypothekarbank Lenzburg – Šveice, 5 milj. $ – konti blockchain un kriptovalūtu kompānijām
  • Falcon Private Bank – Šveice, 2,9 milj. $ – kriptovalūtu aktīvu pārvaldības pakalpojumi
  • Metropolitan Commercial Bank – ASV, 2,0 milj. $ – pakalpojumi BitPay un Shift Card
  • Silvergate Bank – ASV, 1,9 milj. $ –  banku pakalpojumi kriptokompānijām (Gemini, bitFlyer, etc.)
  • VersaBank – Kanāda, 1,7 milj. $ – virtuālais depozīts kriptovalūtās
  • Cross River Bank – ASV, 1,2 milj. $ –  banku pakalpojumi kriptokompānijām
  • Bank Frick – Lihtenšteina, 1,1 milj. $ – kriptovalūtu tirdzniecība, aukstā uzglabāšana
  • LHV Pank – Igaunija, 1,1 milj. $ – banku pakalpojumi Coinbase
Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top