Visas ziņas

Paštaisīts bankomāts transakcijām Lightning Network tīklā

Kabatā sakrājies daudz sīknaudas? Tad to var izmantot, lai nopirktu mazliet kripto, un precīzāk – bitkoina simtmiljonās daļas – satoši.

Bitkoina fans ar pseidonīmu 21isenough Twitter izveidojis ATM prototipu Lightning Network tīklam – paštaisītu ierīci, kas ļauj ieskaitīt nelielas summas bitkoinos, izmantojot reālu bitkoinu maku.

Paštaisīts bankomāts transakcijām Lightning Network tīklā

21isenough apgalvo, ka viņa ATM pat ļauj nopirkt vienu satoši. Izgudrojums, kas jau septembrī izraisīja interesi konferencē Baltic Honeybadger, pieņem sešas dažāda veida monētas.

21isenough vienkārši nodomāja, ka būtu visai labi pirkt kripto par sīknaudu, kas parasti paliek kabatās, un Lightning Network ir tam pilnībā piemērots.

“Es nodomāju, ka tas būs interesants veids, kā iepazīstināt cilvēkus ar bitkoinu”, – saka 21isenough.

Lightning Network ATM ir ļoti reti, vai nu to gandrīz nav. Pirmo tamlīdzīgu ierīci prezentēja bitkoina izstrādātājs Fēlikss Vaiss 2019. gada martā, Honkongā.

Kā tas strādā?

Lai nodemonstrētu ierīces darbību – 21isenough Twitter ievietojis video. Jūs ieliekat vēlamo monētu daudzumu speciālā pieņēmējā, bet pēc tam nospiežat pogu, lai sāktu monētu maiņas procesu pret satoši. Pēc tam jūs atverat maku Lightning mobilajā tālrunī, ģenerējat QR kodu un novietojat to ierīces kameras priekšā, lai noskenētu. Tālāk Lightning ATM konvertē jūsu monētas un satoši nosūta uz jūsu maku. Viss process aizņem mazāk kā minūti, saka 21isenough.

21isenough sācis domāt par to, vai tādas ierīces varētu ražot masveidā, vai sākt pārdot komplektus tiem, kam interesē tādu pašdarinājumi. Autors arī izlicis detaļu sarakstu un ierīces kodu savā lapā GitHub, brīdinot, ka ierīce pagaidām atrodas izstrādes stadijā. 21isenough pagaidām pilnveido sava lolojuma programmatūru, bet pēc tam vēlas publicēt pilnu instrukciju lietotājiem.

Tiem, kas vēlas uzbūvēt un palaist savu Lightning ATM, rezerves daļas izmaksās 50-70$ un tajās ietilpst dators Raspberry Pi Zero WH, SD karte 16 Gb, ekrāns PaPiRus Zero ePaper / eInk un kamera Raspberry Pi Zero. Turklāt nāksies iegādāties monētu pieņēmēju, pogu, kabeli un strāvas avotu.

Kāpēc Lightning Network?

Viena no bitkoina problēmām ir tāda, ka tas ir slikti pielāgots mikromaksājumiem un tirdzniecības vietām (piemēram, lai nopirktu kafijas tasīti), bet transakcijas pašā blokķēdē var aizņemt līdz 10 minūtēm. Kā arī nelielu bitkoina frakciju nosūtīšanas izmaksas var izrādīties pārmērīgi augstas, salīdzinot ar nosūtāmo summu.

Taču Lightning Network tīkls tieši arī tika izveidots, lai atrisinātu šīs problēmas. Šai tīklā transakcijas notiek gandrīz momentāni un par ļoti zemu cenu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top