BitCoin

Banku krīze Ganā: bitkons ir svarīgs, un cilvēkiem tas ir vajadzīgs

Atšķirībā no tradicionālajiem aktīviem – bitkoins nenodrošina fiksētus ienākumus, dividendes un neģenerē naudas plūsmu saviem īpašniekiem. Salīdzinot ar tradicionālajām fiat valūtām, bitkoinu arī neatbalsta valdības, un tas nav piesaistīts tādām precēm – kā zelts vai nafta.
Tomēr nesenie makroekonomiskie un ģeopolitiskie notikumi pasaulē skaidri ir parādījuši, ka bitkoins ir cilvēkiem vajadzīgs – neatkarīgi no tā, kā pret to izturas valdības, centrālās bankas, Volstrīta vai Silīcija ieleja.

Bitkoins nepieciešams tieši tagad

Rietumāfrikas valsts Gana tagad atrodas pašā finanšu krīzes plaukumā. Saskaņā ar izdevuma Bloomberg neseno paziņojumu – “kārtības ieviešanas” valsts banku industrijā rezultātā var ciest ap 70 000 investoru šai valstī.
Izdevums raksta, ka daudzi vietējie kreditori un krājsabiedrības ir spiestas slēgt savu biznesu, bet fondu pārvaldītāji – vairums no kuriem izrādījās nepietiekami likvīdi – ir metušies bēgt.
Pazīstamais bitkoinu analītiķis Rhythmtrader uzrakstījis Twitter:


“Banku krīze Ganā: 70 000 investoru iekrājumi 1,6 mljrd. $ apmērā, iespējams, jau ir pazuduši. Desmitiem tūkstošu cilvēku iekrājumi ir iznīcināti vienā mirklī. Lūk, kāpēc bagātības uzglabāšanai ir jābūt vienkāršai un bez starpniekiem.

Saskaņā ar Rhythmtrader sacīto, 1,6 mljrd. $ – tas ir vairāk nekā viena trešdaļa šīs Āfrikas valsts privāto fondu.
Šķiet, ka situācija Ganā skaidri parāda, ka mūsdienu pasaulē ir jāinvestē tikai drošos produktos un infrastruktūrā – tā, lai jūs būtu vienīgais savu aktīvu pārvaldītājs. Piemēram, tās var būt investīcijas bitkoinos un kriptovalūtās.
Krīze Ganā atgādina to, kas notika Kiprā pirms pieciem gadiem. Toreiz tūkstošiem Eiropas salas valsts cilvēku zaudēja savus iekrājumus, bankas izputēja, bet bitkoinu pieprasījums vietējā tirgū strauji pieauga.
Protams, Ganā ir cita situācija, bet bitkoinu vajadzība šeit, šķiet, ir vēl akūtāka. Bitkoins ir decentralizēts, deficīts un pat “nekonfiscējams” aktīvs.

Pasaule tiecas uz alternatīvu ekonomiku

Šķiet, ka tādu krīzes momentu pasaules ekonomikā tagad ir pietiekami daudz, un visur dzirdamas sarunas par inovatīvajiem digitālajiem aktīviem un alternatīvo ekonomiku.
Nesen Argentīnā esošais prezidents zaudēja vēlēšanās, un analītiķi uzskata, ka jaunais šīs vietas pretendents var izraisīt valstī haosu. Tāds politiskais rezultāts ir izraisījis arī Argentīnas peso sabrukumu par 20% attiecībā pret Amerikas dolāru, 50% vietējā fondu tirgus sabrukumu, kā arī bitkoinu cenas un tirdzniecības apjomu pieaugumu.

Šobrīd krīzes situācija ir izveidojusies arī Honkongā, kur miljoniem vietējo iedzīvotāju protestē pret vietējās valdības rīcību, pieprasot savas demokrātiskās brīvības neaizskaramību. Tiek ziņots, ka Honkongā bitkoins arī tiek tirgots “ar prēmiju” tā ievērojamā pieprasījuma dēļ.
Savā nesenajā intervijā CNBC Circle izpilddirektors (CEO) Džeremijs Alleirs atzīmēja, ka bitkoins palīdz saglabāt vērtību “tur, kur pastāv nopietnas bažas saistībā ar naudas līdzekļu kontroli”, kamēr pasaules ekonomikas var ciest no makroekonomiskiem satricinājumiem un inflācijas monetārās politikas.

Banku krīze Ganā: bitkons ir svarīgs, un cilvēkiem tas ir vajadzīgs

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top