Tehnoloģijas

Bayraktar Kizilelma trieciendrons ar ukraiņu dzinēju

Bayraktar Kizilelma trieciendrons ar Ukrainas dzinēju

Turcijas kompānijas Baykar Makina direktors Selçuk Bayraktar sociālajā tīklā Twitter ir ievietojis vairākas fotogrāfijas ar bezpilota lidaparātu Bayraktar Kizilelma.

Drona izstrāde tiek veikta MIUS (Combat Unmanned Aviation Complex) projekta ietvaros. Pirmais Bayraktar Kizilelma lidojums ir paredzēts 2023. gadā.

Bayraktar Kizilelma droni tiks aprīkoti ar Ukrainas AI-25TLT vai AI-322F turboreaktīvajiem dzinējiem. Pirmais gandrīz spēs sasniegt virsskaņas ātrumu, bet otrs būs īsts virsskaņas ātruma drons, kurš būs pieejams arī modifikācijā ar turku TEI TF-6000 dzinēju.

Bayraktar Kizilelma drons varēs pacelties no desanta kuģa TCG Anadolu (L-400), kas atrodas Turcijas flotes dienestā. Trieciendrona tehniskās īpašības tiek turētas slepenībā, taču tas spēs veikt triecienus raķetēm un cīnīties ar ienaidnieka pretgaisa aizsardzības sistēmu.

Bayraktar Kizilelma maksimālais pacelšanās svars būs 5,5 tonnas, tai skaitā 1,5 tonnas lietderīgā krava. Bezpilota lidaparāts spēs uzturēties gaisā 5 stundas ar darba augstumu 12 000 m SATCOM datu pārraides tīkla izmantošana ļauj atcelt ierobežojumus lidojuma diapazonā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top