Visas ziņas

Beļģijas finanšu uzraudzības dienests atjaunina melno sarakstu līdz 120 tīmekļa vietnēm

Saskaņā ar 4. aprīlī sniegto oficiālo ziņojumu, Beļģijas Finanšu pakalpojumu un tirgus iestāde (FSMA) ir atjauninājusi tīmekļa vietņu melno sarakstu saistītu ar krāpšanu kripto nozarē.

Iepriekš veiktajam melnā saraksta atjauninājumam 2018. gada decembrī FSMA ir pievienojusi septiņas jaunas kriptovalūtas tirdzniecības platformas, kurās ir konstatētas krāpšanas pazīmes.

Melnajā sarakstā šobrīd ir 120 tīmekļa vietnes.

Finanšu iestāde norādīja, ka tā turpina saņemt jaunas sūdzības no kriptovalūtas tirdzniecības platformu lietotājiem, kuri ir veikuši ieguldījumus, piebilstot, ka Beļģijā joprojām tiek novērota krāpšana kriptonozarē.

Līdzīgi kā iepriekš, FSMA tīmekļa vietņu melnais saraksts lielākoties tiek veidots, balstoties uz iestādes konstatētajiem krāpniecības gadījumiem, ņemot vērā kriptovalūtas tirdzniecības platformu lietotāju ziņojumus. Regulators norādīja, ka melnajā sarakstā nav iekļautas visas kompānijas, kas varētu Beļģijā nelegāli darboties kriptonozarē.

Pagājušajā gadā Beļģijas finanšu iestāde FPS izveidoja mājaslapu, lai nodrošinātu plašāka apjoma informētību par riskiem, kas ir saistīti ar ieguldījumiem kriptonozarē. Saskaņā ar FPS sniegto informāciju, 2017. gadā Beļģijas investori ir ziņojuši par zaudējumiem aptuveni 2,5 miljoni ASV dolāru apmērā saistībā ar krāpšanu, kas ir tikai četri procenti no kopējā krāpšanas gadījumu skaita, kas varētu sastādīt aptuveni 152 miljonus ASV dolārus.

Šonedēļ Eiropas Savienība Briselē atklāja Starptautisko uzticamu blokķēdes lietojumprogrammu asociāciju (INATBA). Vienošanos ar jauno asociāciju ir parakstījuši vairāk nekā 100 dalībnieki, tostarp pasaules tehnoloģiju gigants IBM, Accenture un Deutsche Telekom, kā arī ar blokķēdes tehnoloģiju saistītie uzņēmumi, piemēram, Ripple, IOTA un ConsenSys.

 

Beļģijas finanšu uzraudzības dienests atjaunina melno sarakstu līdz 120 tīmekļa vietnēm

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top