Pasākumi

Bezmaksas mācību kurss, kas palīdz vecākiem uzlabot bērnu kiberdrošības prasmes

Bezmaksas mācību kurss, kas palīdz vecākiem uzlabot bērnu kiberdrošības prasmes

Lai palīdzētu vecākiem un bērniem labāk orientēties kiberdrošībā un digitālajā ētikā, šodien ir izlaists bezmaksas mācību kurss, kura pamatā ir mobilā lietotne „Skill Cup” un kas ir izstrādāts kopā ar platformas „Kaspersky Security Awareness” speciālistiem. Šī bezmaksas programma, kas ir izveidota, lai aplūkotu galvenos jautājumus un problēmas, ar ko bērni var saskarties, izmantojot ierīces un klejojot internetā, ir paredzēta iOS un „Android” pārvaldītām ierīcēm. Turklāt mācību kursa izlaišana ir pieskaņota Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai.

Dažādi pētījumi rāda, ka vairums bērnu lieto dažādas ierīces jau 11-12 gadu vecumā. Saskaņā ar „Kaspersky” pētījumu 85 % bērnu apgalvo, ka nevar iztikt bez ierīcēm. Tomēr, lai digitālā vide būtu droša vieta bērniem, kas „dzimuši ar planšetdatoru rokās”, jau no bērnības ir jāieaudzina kiberdrošības un digitālās ētikas iemaņas. „Kaspersky” un „Skill Cup” apvienoja spēkus un izstrādāja kursu šīs vajadzības apmierināšanai.

Programmas pamatā ir mobilā lietotne „Skill Cup”, un tā sastāv no interaktīvu nodarbību sērijas, kas iedalīta vairākos tematiskos blokos. Tie ir pasniegti dažādos formātos, ieskaitot rakstus, videofilmas, viktorīnas un infografikas.

Programmas temati aptver vissvarīgākos digitālās ētikas un pratības jautājumus, tostarp kiberiebiedēšanu, saskarsmes ar svešiniekiem noteikumus, bīstamu saturu (piemēram, grupas un izaicinājumus), krāpšanas veidus utt. Katras nodarbības noslēgumā ir jāveic mazs pārbaudījums, lai novērtētu temata pārzināšanu un izpratni.

Pašlaik kurss ir pieejams krieviski un angliski.

„Mūsdienās ir grūti iztēloties skolēnus bez ierīcēm. Agri vai vēlu vecāki nopirks pirmo viedtālruni bērnam, kas tiks iepazīstināts ar brīnišķīgo jauno digitālo pasauli. Un tad visiem vecākiem ir jārisina dilemma: kā pasargāt bērnu no dažādiem kiberdraudiem un šajā procesā pārāk neiejaukties bērna personiskajā digitālajā telpā. Mēs ierosinājām izveidot mobilo ekspreskursu vecākiem, kas nodrošinās, ka viņi izprot bērnu pašreizējo kiberapdraudējumu būtību. Tas arī sniegs padomus un ieteikumus, kā uzturēt pieņemamu drošības līmeni, neķeroties pie pārmērīgas kontroles vai neuzliekot stingrus ierobežojumus,” komentē „Kaspersky” akadēmijas vadītājs Deniss Barinovs.

„Mūsdienu bērni ir pieraduši pie plaša sociālo mediju platformu loka, piemēram, „TikTok”, „YouTube” un citām. Tieši tāpēc mācību formāts ir jāpielāgo viņu satura patēriņa paradumiem. „Skill Cup” izmanto mikromācības par formātu, kas palīdz aizraujoši un saistoši pasniegt zināšanas,” saka „Skill Cup” dibinātājs un vadītājs Romāns Mandriks.

Plašāku informāciju par kursu un pieejamo saturu var atrast, noklikšķinot uz šīs saites.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top