Tehnoloģijas

Bezpilota lidaparāts Bayraktar AKINCI ar ukraiņu dzinēju veiksmīgi nolidoja 800 km un iznīcināja virszemes mērķi 30 km attālumā

Bayraktar AKINCI

Turcija testē bezpilota lidaparātu Bayraktar AKINCI, kas ir aprīkots ar Ukrainas rotora tipa dzinēju AI-450S.

TÜBİTAK SAGE izstrādātais trieciendrons ar KGK SIHA-82 munīciju pārvietojās no Čorlu reģiona Melnās jūras virzienā. Drons veiksmīgi iznīcināja imitētu ienaidnieka virszemes mērķi pie Sinop krastiem. Pēc ražotāja teiktā, bezpilota lidaparāts ar augstu precizitāti trāpīja mērķī 30 km attālumā, izmantojot 340 kg smagu munīciju.

Šis nav pirmais Bayraktar AKINCI tests. Iepriekš uzbrukuma drons ar ukraiņu dzinēju uz borta uzstādīja jaunu lidojuma augstuma rekordu. Šā gada marta vidū tam izdevās pacelties 41 170 pēdu (apmēram 12,25 km) augstumā.

Bayraktar AKINCI prezentācija notika 2018. gadā. 2019. gada vasaras beigās kļuva zināms, ka Ukraina dronam ražos AI-450S dzinējus. Pirmais bezpilota lidaparāta prototips tika prezentēts tā paša gada septembrī, un novembrī sākās lidaparāta izmēģinājumi.

Bayraktar AKINCI dzinējs

Pirmais Bayraktar AKINCI demonstrācijas lidojums tika veikts 2019. gada 6. decembrī. Lidaparāta izmēģinājuma ietvaros tika pārbaudīta tā visu sistēmu darbība, tostarp Ukrainas dzinēji.

Atgādinām, ka Bayraktar AKINCI maksimālais pacelšanās svars ir 6000 kg, un tas var nolidot 24 stundas. Spārnu plētums ir 20 m, un drona augstums un garums ir attiecīgi 4,1 m 12,2 m. Tas spēj pacelt 1350 kg smagu kravu.

Bayraktar AKINCI bruņojumā var ietilpt gaiss-gaiss raķetes ar darbības rādiusu līdz 100 km, spārnotās raķetes MAM-C, MAM-L, K-UTMAS, Bozok, SOM ar darbības rādiusu līdz 275 km un Mark 84 / Mk83 / Mk82 / Mk81/NEB-84 / SARB-83 bumbas.

Bayraktar Kizilelma trieciendrons ar ukraiņu dzinēju

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top