Tehnoloģijas

Bezpilota lidojošs taksometrs EHang 216 (Video)

EHang 216

EHang ir Ķīnas vadošā kompānija platformu izstrādē autonomiem lidaparātiem, spērusi vēl soli tuvāk savam galvenajam mērķim – pasažieru pārvadājumiem ar bezpilota gaisa taksometriem.

Kompānija paziņoja, ka pirmā pasaulē no Ķīnas Civilās aviācijas administrācijas (CAAC) ir saņēmusi atļauju veikt autonomu lidojošu taksometru komerciālus lidojumus. Resors pārbaudīja drona-taksometra lidojumu izmēģinājumus un deva savu atzinumu.

Pārvadājumi tiks veikti ar bezpilota EHang 216. Tas ir 340 kg smags divvietīgs lidaparāts ar celtspēju līdz 260 kg. Tā maksimālais ātrums – 130 kilometru stundā, bet lidojuma maksimālais laiks – 21 minūte.

Nesen EHang parakstīja vienošanos ar tūrisma kompāniju LN Holdings un vienojās par sava “poligona” būvniecību viesnīcas LN Garden teritorijā Ķīnas pilsētā Haņša. Viesnīcas viesi nākotnē varēs izmantot tādu gaisa taksometru.

Bezpilota lidaparāti pārvadās tūristus. Saskaņā ar ieceri – viesiem tiks rīkotas gaisa ekskursijas un dronu šovi. Tostarp paši tūristi nevarēs vadīt bezpilotnieku – tikai izvēlēties maršrutu.

Par dronu interesējas arī naftas un gāzes kompānijas un veselības aizsardzības sfēras pārstāvji. EHang drona masveida ražošanu plāno uzsākt šogad. Pašreiz divvietīga pasažieru lidaparāta cena ir 336 tūkstoši ASV dolāru.

 

Avots: Globenewswire

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top