Tehnoloģijas

Bijušajam FTX izpilddirektoram Semam Bankmanam-Frīdam izvirzītas apsūdzības

Bijušajam FTX izpilddirektoram Semam Bankmanam-Frīdam izvirzīta apsūdzība

Manhetenas federālā prokuratūra apsūdzējusi FTX dibinātāju apzinātā krāpšanā un klientu līdzekļu ļaunprātīgā izmantošanā miljardiem dolāru apmērā.

Federālais prokurors Damians Viljams (Damian Williams) Semam Bankmanam Fridam (Sam Bankman-Fried) izvirzīja apsūdzību astoņos kriminālnoziegumos, tostarp par vienošanos un krāpšanu, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus.

Apsūdzībā norādīts, ka biznesmenis vienojies ar saviem partneriem, lai “apkrāptu FTX.com klientus, nelikumīgi piesavinoties depozītus un izmantojot šos depozītus, lai samaksātu Alameda Research izdevumus un parādus”.

Otrdien, 13. decembrī, kā atsevišķi tiesu dokumenti Sema Bankmana Frida lietai tika pievienoti Vērstpapīru un biržu komisijas (SEC) un Preču fjūčeru tirdzniecības komisijas (CFTC) atzinumi par viņa lomu FTX sabrukumā.

Bijušajam FTX vadītājam SEC izvirzīja apsūdzību par shēmas organizēšanu FTX Trading investoru apkrāpšanā, bet CFTC pieprasa tiesai tiesiski izvērtēt Amerikas Preču biržu likuma pārkāpumus. Izmeklēšanu iniciēja Ņujorkas Dienvidu apgabala prokuratūras kompleksā krāpniecības un kibernoziedzības nodaļa.

Atgādinām, ka kriptovalūtu biržas bijušo vadītāju pēc Amerikas Savienoto Valstu valdības pieprasījuma Bahamu salu varas iestādes arestēja pirmdien, 12. decembra vakarā – vien mēnesi pēc FTX bankrota pieteikuma iesniegšanas.

Avots: SEC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top