Biržas

Binance izstrādā vadlīnijas centralizēto kripto biržu drošības standartu paaugstināšanai

Binance pārstāve Latvijā Polina Brottier

Binance pārstāve Latvijā Polina Brottier

Lai paaugstinātu kopējos kripto biržu drošības standartus nozarē un vairotu lietotāju uzticību centralizētajām kripto biržām, vadošais nozares spēlētājs Binance ir izstrādājis kopējus pamatprincipus un vadlīnijas visiem nozares spēlētājiem “Uzticības veidošana kriptogrāfijas ekosistēmai”. Tajā tiek piedāvāts detalizēts pamatnostādņu ietvars un labās prakses piemēri visām centralizētajām kripto biržām, kas palielina lietotāju drošību un līdz ar to arī uzticību visai nozarei kopumā.

“Pēc 2022. gada notikumiem ikvienam mūsu nozarē ir jākļūst vēl atbildīgākam pret saviem lietotājiem. Tāpēc ir svarīgi, lai visi nozares spēlētāji būtu gatavi sadarboties un vienoties par stingrākiem tālākās darbības standartiem, kas padarītu biržas pārskatāmākas un veicinātu to ciešāku sadarbību ar tirgus regulējošām institūcijām. Tas noteikti veicinās visas nozares ilgtspēju, drošību un stabilitāti,” norāda Binance pārstāve Latvijā Polina Brotjē.

Vadlīnijās ietverta drošības standartu paaugstināšana trīs vadošajos biržu darbības aspektos: klientu līdzekļu pārvaldība, biržas darbību caurspīdīgums un atklātība, kā arī risku pārvaldība. Cita starpā vadlīnijas paredz, ka biržām ir jāpanāk droša klientu aktīvu uzglabāšana un aizsardzība – klientu līdzekļus  drīkst izmantot tikai ar klienta piekrišanu un tikai viņa norādītiem mērķiem, atbilstoši konkrētā pakalpojuma specifikai. Centralizētās biržas ir atbildīgas par savu klientu līdzekļu drošību, tāpēc tām jāievieš augstākā līmeņa aizsardzības risinājumi pret kiberuzbrukumiem.

Kriptovalūtu maiņas operācijām biržā jābūt caurspīdīgām. Lietotājiem ir tiesības pārbaudīt un iegūt visu interesējošo informāciju par savu aktīvu izmantošanu un uzglabāšanu biržā.  Centralizētajām biržām ir jāapliecina savu rezervju patiesums. Rezervju atklāšanas metodei jābūt tehniski atbilstošai, regulāri atjaunojamai un balstītai uz uzticamu tehnoloģiju, ko nav iespējams viltot (piemēram, zk-SNARKs).

Saistītajiem (wrapped) tokeniem, ko centralizētās biržas nodrošina izmantošanai citās blokķēdēs, jāievēro attiecība 1:1 ar pamattīkla tokenu. Centralizētajām biržām jāizveido pietiekoša līdzekļu rezerve, kas kalpotu kā nodrošinājums neparedzētām krīzes situācijām. Nodrošinājuma rezervēm jābūt publiski pieejamām un pārbaudāmām.

Binance iestājas par konservatīvu pieeju līdzekļu pārvaldībā un neatbalsta aizņemšanos, lai finansētu straujāku izaugsmi. Tāpēc Binance kapitāla struktūra ir bez parādiem.

Lietotāju izglītošana ir labākais viņu aizsardzības veids. Tāpēc visām centralizētajām kripto biržām būtu jāvelta resursi lietotāju finanšu pratības paaugstināšanai par kripto aktīviem, blokķēdes tehnoloģijām, piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem. Lietotāju izglītības līmeņa paaugstināšana ir svarīga visai nozares nākotnei.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top