Biržas

Binance: JPMorgan stablecoin nebūs tokena XRP konkurents

JPMorgan stablecoin nebūs tokena XRP konkurents
Lielākās kripto biržas Binance pētniecības struktūrvienība publicējusi pārskatu, kurā teikts, ka tuvākajā laikā JPMorgan stablecoin nevarēs konkurēt ar Ripple tokenu XRP.

Binance Research analītiķi atzīmē, ka nesen prezentētais JPM Coin vispirms jau paredzēts norēķiniem starp finanšu iestādēm. Tas izstrādāts uz privātā blockchain Quorum bāzes. Pēdējais pamatojas uz publisko protokolu Ethereum, tomēr tajā iesaistīta arī pierādījumu ar nulles izpaušanu tehnoloģija.

Savukārt XRP tiek pozicionēts kā “starpnieks starp fiat un kriptovalūtām”. Binance pētniekiem Ripple risinājums šķiet nedaudz atvērtāks – salīdzinājumā ar JPM Coin.

Tomēr JPMorgan piemīt milzīgi resursi – tā aktīvi veido apmēram 2.6 triljn. $. Tādējādi tas var kļūt par “lielāko stablecoin emitentu blokķēdē”. Turklāt pēc tirgus kapitalizācijas JPM Coin savā nišā var kļūt par rekordistu.

Bez tam – Amerikas finanšu holdinga monēta ir savā ziņā “trešās stablecoin paaudzes priekšvēstnesis”, kas orientēti uz tradicionālo finanšu pasauli un risina konkrētu uzdevumu loku. Pie pirmās paaudzes stablecoin Binance pētnieki pieskaitījuši tokenizēto ASV dolāru Tether (USDT). Otrajai paaudzei pieder tā sauktie “jaunie stablecoin”, kas parādījās pārsvarā 2018. gadā.

Pētnieki ir arī pārliecināti, ka JPM Coin var ievērojami palielināt tradicionālo finanšu pakalpojumu efektivitāti, padarot tos ātrākus un lētākus. Tomēr JPMorgan monēta minimāli ietekmēs stablecoin tirgu – vismaz īstermiņa perspektīvā.

“Lielajām bankām un citām finanšu iestādēm pieder zināmas priekšrocības, emitējot ar fiat nodrošinātus stablecoin. Tomēr – ņemot vērā to slēgtās ekosistēmas uz privāto blockchain bāzes – tādi piedāvājumi tuvākajā perspektīvā neizkonkurēs no tirgus likvīdos un publiski tirgotos stablecoin”, – ir pārliecināti  Binance Research.

Tostarp analītiķi ir pārliecināti, ka JPMorgan konkurenti diezin vai savās operācijās izmantos JPM Coin, kas ir centralizēta un prioritāra valūta. Tā vietā citas bankas var emitēt savas monētas.

Atgādinām – jau šajā mēnesī Japānas finanšu korporācija Mizuho grasās aktivizēt jenas kursam piesaistītu kriptovalūtu masveida lietošanai.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top