Biržas

Brazīlijas tiesa piespriež biržai Binance samaksāt treiderim kompensāciju 2000 dolāru apmērā

Brazīlijas tiesa piespriež biržai Binance samaksāt treiderim kompensāciju 2000 dolāru apmērā

Sanpaulu tiesa lēma, ka kriptovalūtu biržai Binance ir pienākums izmaksāt Brazīlijas klientam kompensāciju par morālo kaitējumu, kas radīts, apturot līdzekļu izņemšanu no platformas.

Pērnā gada jūnijā Binance lietotājs iesniedza prasību apgalvojot, ka nevarēja steidzami izņemt līdzekļus no platformas. Prasītājs apgalvo: viņam bijušas asas sāpēs vēderā un steidzami bija nepieciešami līdzekļi medicīnisko pakalpojumu apmaksai. Kad brazīlietis mēģināja no biržas izņemt savus kriptoaktīvus aptuveni 14 500 dolāru apmērā, tad saņēma atvainošanos par pagaidu neērtībām un līdzekļu izņemšana nebija iespējama.

Tajā laikā Brazīlijā Binance tieši bija apturējusi depozītu iemaksu ar noteiktiem kriptoaktīviem un to izņemšanu. Tirdzniecības platformai nācās veikt pasākumus pēc tam, kad Brazīlijas maksājumu provaideris Capitual pārstāja apstrādāt Binance orderus.

Saskaņā ar Brazīlijas Centrālās bankas prasībām – biržai bija pienākums ievērot atjaunotās procedūras naudas atmazgāšanas novēršanā. Ņemot vērā situāciju, Binance paziņoja, ka iesūdzēs tiesā Capitual par pakalpojumu apturēšanu.

Kompānija Capitual savukārt paziņoja, ka biržai Binance neizdevās savu platformu adaptēt atbilstoši jaunajām likumdošanas prasībām. Tiesnesis Rafaels Almeida Moreira de Souza (Rafael Almeida Moreira de Souza) pieņēma lēmumu par labu prasītājam.

Saskaņā ar tiesas lēmumu – biržai ir pienākums izpildīt visus klienta pieprasījumus līdzekļu izņemšanai, kā arī samaksāt viņam 10 000 Brazīlijas reālu (aptuveni 2000 ASV dolāru) kā kompensāciju. “Naudas līdzekļi bija nepieciešami prasītāja dzīvības uzturēšanai. Cietušajam ir jāsaņem morālā kaitējuma kompensācija. Tas būs sods likumpārkāpējam, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos”, – paziņoja tiesnesis.

Avots: Metropoles

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top