Tehnoloģijas

Bitboy Crypto: “Vēl vairāk projektu pametīs Solana ekosistēmu”

Platforma “NFT DeGods” un projekts “y00ts” paziņoja par pāreju no blokķēdes Solana uz alternatīviem tīkliem. YouTube kanāla Bitboy Crypto īpašnieks uzskata, ka Solana ekosistēma jau ir mirusi.
2021. gada oktobrī aktivizētās platformas “DeGods” komanda apstiprināja plānus par pāreju no Solana uz Ethereum blokķēdi.

Arī blakus projekts “y00ts” pārcelsies uz citu tīklu – Polygon. Abu projektu migrācijai jānotiek 2023. gada pirmajā ceturksnī.

Lēmums par DeGods un y00ts pāreju no viena tīkla uz citu pieņemts Solanai nemierīgā laikā, jo šo tīklu atbalstīja FTX dibinātājs Sems Bankmans Frids (Sam Bankman-Fried), kurš tagad tiek apsūdzēts krāpšanā. Kopš gada sākuma monētas SOL kurss ir krities par vairāk nekā 94%, bet pēdējo 30 dienu laikā SOL zaudējusi ap 19,7 % savas vērtības un tiek tirgota 11,16 dolāru līmenī.

Vēl pirms dažiem mēnešiem SOL gozējās kripto aktīvu Top 5 pēc tirgus kapitalizācijas, taču tagad monēta cenšas noturēties 16. vietā. YouTube kanāla Bitboy Crypto ar 1,45 miljoniem abonentu īpašnieks Bens Armstrongs (Ben Armstrong) uzskata, ka tuvākajā nākotnē Solana ekosistēmu pametīs vēl vairāk kriptovalūtu projektu. Tādējādi viņš atbildēja Twitter lietotājam, kurš rakstīja, ka Solana tīkls ir miris un Ethereum un Polygon rada vairāk izaugsmes iespēju.

Kopumā lietotāju noskaņojums attiecībā pret Solana joprojām ir negatīvs, par ko liecina Bitboy Crypto publicētā aptauja. Saskaņā ar aptauju – 70 % respondentu uzskata, ka Solana tīkls ir miris. Solana Labs līdzdibinātājs Anatolijs Jakovenko šai sakarā paudis nožēlu. Viņš raksta, ka būtu lieliski, ja NFT projekti koncentrētos tieši uz šo blokķēdi. Jakovenko tomēr uzskata, ka Solana izstrādātāju tiekšanās iekarot jaunas virsotnes var piesaistīt ekosistēmai daudzus jaunus lietotājus.

Novembrī kompānija Tether no Solana blokķēdes uz Ethereum pārsūtīja stablecoin USDT 1 miljarda dolāru vērtībā. Iemesls bija grūtības, ar kurām Solana saskārās pēc FTX sabrukuma.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top