Bitcoin Cash

Drīzumā varam piedzīvot Bitcoin Cash hardforku

 

Drīzumā varam piedzīvot Bitcoin Cash hardforkuGandrīz gadu pēc bitkoina skaļā forka tā atzaru – Bitcoin Cash – var piemeklēt tas pats liktenis: Džihans Vū nosaucis Kreigu Raitu par viltus Satoši, bet kādreiz saliedētā BCH armija atrodas uz šķelšanās sliekšņa, pateicoties nesaskaņām saistībā ar gaidāmajiem tehniskajiem atjauninājumiem.

Pirmdien BitcoinABC – vispopulārākais Bitcoin Cash klients – paziņoja par atjauninājumiem, kas ieplānoti 15. novembrī un iekļauj šādas izmaiņas:

“Jaunais operāciju kods ar nosaukumu OP_CHECKDATASIG, kas uzlabo BCH skriptu valodu, pievienos ziņojumu validāciju no arējiem avotiem – tas ļaus izmantot orākulus un starptīklu atomāros svopus.

Transakciju kanoniskā sadalījuma ieviešana. Tas ir tehniskais bloks, kas nākotnē būs tīkla mērogošanas pamatā.

Daži nelieli tehniski labojumi un uzlabojumi”

Kelvins Eirs no Coingeek, kas ir lielākais maineris BCH tīklā un Kreiga Raita nChain afilētā kompānija, pagājušajā nedēļā paziņoja:

“Mēs šādas izmaiņas neatbalstīsim un nenodrošināsim skaitļošanas jaudas programmatūras palaišanai, kas ieviesīs: 1. OP_DATASIGVERIFY 2. Transakciju kanonisko sadalījumu”

Coingeek daļa veido 35% hasrate pēdējo 3 dienu laikā, 37% pēdējās 24 stundās un 27% par pagājušo mēnesi. Bitmain, BTC.com un Antpool pūla daļa ir aptuveni 18%, kas kopā ar ViaBTC hasrate dotu 31%, bet ar BTC.top atbalstu – 34-35%.

Joprojām nav skaidrs, kurā pusē nostāsies Rodžera Vera pūls – bitcoin.com.

Visa šī situācija industrijas ekspertiem liek domāt, ka tīkls var sadalīties proporcijā 60/40, īpaši pēc tam, kad Džihans Vū Bitcoin Cash group čatā ir nosaucis Kreigu Raitu par viltus Satoši.

“K.R. nesen publicēja rakstu par to, ka Op_code izmantošanai derīgs skaitļu potenciāls BCH ir ierobežots. Neiedomājami, šis cilvēks laikam ir viltus Satoši, šaubu nav. Tagad ir aptuveni 60 tukšu Op_code BCH – tas ir pietiekami. Ja mēs izmantojam visus tukšos, mēs varam izvēlēties vienu no tiem, pievienot 2Byte prefiksu, un cits 2^16 Op-code tiks izveidots.”

BTCH

Op_codes ir smartkontrakti, kas ļauj paplašināt tīkla iespējas. Raits ir pret šiem atjauninājumiem, jo īpaši pret OP_CHECKDATASIGVERIFY, jo tas prioritārā kārtībā nosaka non-cash transakcijas attiecībā pret vienkāršām BCH transakcijām no A līdz B.

Cita nesaskaņa saistīta ar transakciju kanoniskā sadalījuma izmaiņām, ko piedāvāja Hevins Andresens, lai samazinātu star mezgliem nosūtāmo datu daudzumu.

Turklāt Coingeek vēlas palielināt bloka apjomu līdz 128 megabaitiem, bet tehniski pagaidām nepaskaidro – kā viņiem izdosies pārvarēt 32 megabaitu limitu.

Pīters Rizans no Bitcoin Unlimited piedāvāja kompromisa risinājumu – BIP101, kas dubultos bloka apjomu līdz 8 GB 20 gadu laikā, bet arī viņam neizdevās iegūt vairākuma atbalstu.

Tomēr tehniskās nesaskaņas arvien vēl var kļūt par iemeslu tīkla sadalīšanai, kas vienmēr ir saistīta ar visas ekosistēmas drošības riskiem.

Atgādinām – augusta vidū kļuva zināms, ka bitkoina izstrādātājs Kori Fīlds 2018. g. aprīlī anonīmi paziņoja Bitcoin Cash komandai par atrasto konsensa kļūdu, kas zināma kā SIGHASH_BUG, kura spēj izraisīt blockchain sadalīšanu. Kā arī pirms dažām nedēļām BitPico maineri veica Bitcoin Cash “stresa testu” un saskaņā par rezultātiem paziņoja, ka tīklam piemīt kritiski augsta centralizācijas pakāpe.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top