Bitcoin Cash

Bitcoin Cash šķelšanās risks

Bitcoin Cash cena

Kopš Bitcoin Cash parādīšanās brīža pagājis vairāk nekā gads, un tagad šis bitkoina forks ir saskāries ar nopietnu šķelšanās risku. Problēma ir novembra vidū ieplānotajā hardforkā.

Atjauninājums vērsts uz transakciju sakārtošanu un dažu citu funkciju uzlabošanu. Paredzēto atjauninājumu virza Bitcoin ABC komanda, kas izstrādā programmatūru, kuru izmanto daudzi mezglu operatori. Arī maininga gigants Bitmain atbalsta gaidāmās izmaiņas.

Tomēr ne visa maineru kopiena priecājas par šo atjauninājumu. Lieta tāda, ka tas ignorē lielos bloku izmērus, bet tieši šis parametrs padara transakcijas ātrākas un lētākas. Tāpēc Kreigs Raits no nChain tagad tiecas uz alternatīvu atjauninājumu ar nosaukumu Bitcoin SV (Satoshi Vision), kas paredzēts, lai ievērojami palielinātu Bitcoin Cash bloku izmēru un tostarp saglabātu daudzas bitkoina tradicionālās funkcijas.

Rezultātā šie divi potenciālie atjauninājumi izrādīsies nesaderīgi. Ja nesaskaņas maineru kopienā netiks atrisinātas – tad var notikt šķelšanās. Tas izraisīs jaunas monētas izveidi, un tad par Bitcoin Cash vārdu sāks sacensties divas kriptovalūtas.

Pīters Rizuns no Bloomberg saka:

Tas var radīt jucekli tirgū, biržās un nodarīt būtisku kaitējumu Bitcoin Cash cenai.

Pagaidām nav skaidrs, vai šķelšanās notiks. Daudzi kopienas dalībnieki izvēla neieņemt stingras pozīcijas. Piemēram, maininga pūls CoinGeek atbalsta Bitcoin SV, bet nostājas pret sadalīšanu. Bitcoin.com vadītājs un Bitcoin Cash  galvenais popularizētājs Rodžers Vers savukārt uzskata, ka šķelšanās ir maz ticama.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top