Visas ziņas

Bitcoin Collector “Katru dienu pa 45 $” – SCAM!

 

ScamPagājušajā nedēļā parādījās ziņas par lietojumprogrammu, kas it kā katru dienu dāvina lietotājiem aptuveni 45 $ kriptovalūtās. Šķita interesanti – kā šī lietotne grasās nodrošināt tādus līdzekļus visiem gribētājiem.

Lietojumprogrammas nosaukums – Bitcoin Collector, un tā lietotājiem sniedz unikālu URL adresi, ar kuru var dalīties kripto kopienā. Kad tūkstotis cilvēku būs devušies uz šo adresi, tad saites īpašnieks it kā tiks apbalvots ar 3 ETH.

Diemžēl, jau ir šīs krāpšanas upuri. Šai programmatūrai pēc lejupielādes un palaišanas it kā ir  jānošifrē visa lietotāja personīgā informācija datorā: offline kontu dati dažādām programmām, banku kontu vai kriptovalūtu kontu online dati.

Kāds neatkarīgais ļaunprātīgu programmatūru mednieks  ir noskaidrojis, ka šī programmatūra nesniedz nekādus “bezmaksas kripto”.  Ja jūs ekrānā ieraugāt brīdinājumu pēc Bitcoin Collector palaišanas, tad jāzina, ka tā ir tikai izspiešanas programmatūras daļa, kas mēģina nobiedēt upurus un piespiest dalīties ar kontu informāciju.

Tomēr šai programmatūrai ir atjauninājums, kur inficē Jūsu ierīci un  meklē, zog kontu datus ieejai kripto makos un finanšu platformās. Acīmredzot, ļaunprāši cer uz to, ka upuri, pārliecinājušies par sākotnējās programmatūras “nekaitīgumu”, var zaudēt modrību – piemēram, kaut vai to neizdzēšot. Rezultātā tāda programmatūra veic apmeklējumu vēsturu ekrānšāviņus, reģistrē upura darbības un šos datus nosūta ļaunprāšiem.

Pagaidām nav daudz šīs krāpšanas upuru. Kriptovalūtu entuziastiem vienmēr jāatceras, ka jebkura programmatūra, tīmekļa vietne vai persona, kas piedāvā bezmaksas kriptovalūtu apmaiņā pret kaut ko – visticamāk ir saistīta ar krāpšanu.

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top