Visas ziņas

Bitcoin Core 0.16.3 jaunāka versija

Bitcoin Core 0.16.3 jaunāka versija

18. septembrī klajā nākusi bitkoina maka Bitcoin Core 0.16.3. programmatūras jaunāka versija. Tā novērš kritisko divkāršo izdevumu kļūdu, kas var izraisīt visu Bitcoin Core versiju, kurās ir šī kļūda, atteici. Bitcoin Core – maka programmatūra, ko izmanto 94% visu bitkoina mezglu, un tāpēc atjauninājums pirms jaunākās versijas ir svarīgs visam galvenās kriptovalūtas tīklam.

Ir pamats pieņemt, ka kļūda tika ieviesta nejauši – laižot klajā Bitcoin Core 0.14.0. Tad parādījās potenciāli draudi, ka kāds varēja divreiz izmantot vienu un to pašu ieeju vienai transakcijai – un, ja tādi dati tiktu translēti tīklā, tad ikviens Bitcoin Core klients, kurš saņemtu šo transakciju – piedzīvotu bankrotu.

Tomēr šo kļūdu nevar izmantot kāds cits, izņemot mainerus, kuri atrod blokus. Ja maineris veiks divkāršos izdevumus – tad tas būs tas pats, kas atteikšanās no atlīdzības par bloka mainingu 12,5 bitkoinu apmērā (aptuveni 80 000 $). Tādējādi realitātē tāds uzbrukums ir ļoti maz ticams (un ievainojamība diezgan ilgajā pastāvēšanas laikā ne reizi nav tikusi izmantota), bet teorijā tie, kas vēlētos kaitēt tīklam, varēja sagraut aptuveni 90% visu bitkoina mezglu.

Sagraut nevarētu tos pilnos mezglus, kuri strādā ar maka pēdējām versijām, ar versijas 0.14.0 priekštecēm, kā arī ar programmatūru, kas nav saistīta ar Bitcoin Core.

Saskaņā ar dažiem avotiem – līdz 19. septembrim tikai 1250 bitkoinu mezgli tika atjaunoti līdz versijai Bitcoin Core 0.16.3 – kamēr pastāv ne vairāk kā 10 000 pilnu bitkoina mezglu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top