Visas ziņas

BITES 5G tīkls ir pirmais Latvijā, kurā SAMSUNG ierīces darbojas komercrežīmā

BITES 5G tīkls ir pirmais Latvijā, kurā SAMSUNG ierīces darbojas komercrežīmā

5G tīkla antena Rīga – Foto: Gints Ivuskans/shutterstock.com/

Mobilo sakaru operators BITE ir pirmais Latvijā, kura 5G tīklu ir iespējojis tehnoloģiju ražotājs Samsung, padarot to pieejamu komerciālai lietošanai. Tas nozīmē, ka jau šobrīd BITES klienti, kuri izmanto jaunākās Samsung ierīces ar 5G atbalstu, Vecrīgā, Krastmalā un Ķīpsalā, kā arī Uriekstes ielas apkaimē var pieslēgties 5G tīklam, lai izbaudītu tā priekšrocības. BITES 5G pārklājums Rīgā sasniedzis aptuveni 22 km2 platību.

“Ik gadu mērķtiecīgi strādājam pie BITES tīkla paplašināšanas, un 5G ir nākamais solis šajā ceļā. Mūsu mērķis vienmēr ir bijis attīstīt un stiprināt tīklu tur, kur ir mūsu klienti un atbilstošas ierīces. Tieši tāpēc esam ļoti gandarīti, ka mūsu 5G tīklu kā pirmo Latvijā ir iespējojis jeb tehnoloģiju milzis Samsung. Ņemot vērā, ka tieši šī zīmola viedierīces ir vienas no pieprasītākajām Latvijas tirgū, kā arī jaunākās no tām atbalsta 5G tehnoloģiju, šis ir bijis svarīgs solis, lai šīs paaudzes mobilo sakaru tīkls un tā iespējas kļūtu pieejamas plašākam sabiedrības lokam,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Viņš papildina, ka BITES 5G bāzes stacijas Rīgas centrā ir izvietotas ļoti tālredzīgi, kur tīklam būs pielietojums jau šobrīd un nākotnē. Piemēram, Krastmala un Vecrīga ir izvēlētas, jo šeit atrodas gan dažādi biznesa centri, gan tūrisma objekti. Nākotnē BITES 5G tīkls pavērs iespējas arī Krastmalā organizēto pasākumu apmeklētājiem, kur 5G būs īpaši noderīgs, piemēram, tiešraižu nodrošināšanai bez aiztures un augstākajā kvalitātē u.tml.

“Esam patiesi priecīgi, ka darbietilpīgais ierīču un tīkla savietojamības process, kas sevī ietver ne tikai nepieciešamās konfigurācijas un jaunāko atjauninājumu instalācijas, bet arī tīkla sertificēšanu, kuras laikā pārbaudām, vai 5G tīkls atbilst visām kvalitātes prasībām, ir veiksmīgi noslēdzies un BITES klienti, izmantojot atbilstošas Samsung ierīces, jau šobrīd var izmantot unikālās 5G tīkla priekšrocības,” skaidro Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics tirdzniecības vadītājs.

Jau šobrīd, pēc Samsung atjauninājumu instalēšanas, 5G tīklam var pieslēgties viedtālruņi Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, S21+ 5G, S21, Note 20 Ultra, S20 FE 5G, A42 5G, Fold2 5G.

Par BITI:

BITE ir visstraujāk augošais informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmums Latvijā, kas jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina mūsdienīgus, inovatīvus, klientu vajadzībām atbilstošus mobilo un fiksēto sakaru pakalpojumus, “Go3” video satura platformu un integrētus IKT risinājumus biznesa klientiem. Mobilā tīkla infrastruktūras un pakalpojumu attīstībā uzņēmums ik gadu investē aptuveni 10% apgrozījuma. Šobrīd jaudīgais BITES 4G internets ir pieejams jau 99% valsts iedzīvotāju.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top