Mainings

Bitfury ieguldījusi 35 milj. $ datu centrā Norvēģijā

Bitkoina ieguve Norvēģijā

Kompānija Bitfury paziņojusi, ka ar vietējās varas atbalstu 20. martā atklāja “energoefektīvu” datu centru bitkoina mainingam Norvēģijā. Ārpus Ķīnas robežām lielākais rūpnieciskais maineris savā blogā paziņojis, ka datu centrs sastāvēs no diviem objektiem, kas atrodas netālu no Mūirānas pilsētas. Bitfury tērēs 274 milj. Norvēģijas kronu (35 milj. $) tam, lai izveidotu infrastruktūru un nolīgtu 30 darbiniekus.

Komentējot datu centra atklāšanu, Norvēģijas tirdzniecības un rūpniecības ministrs Torbjorn Roe Isaksen teicis, ka viņš “ir sajūsmā” par Bitfury lēmumu apmesties Norvēģijā. Kompānijas blogs citē ministra teikto:

Datu centrs būs ļoti svarīgs resurss biznesa kopienai, kā arī sabiedrībai kopumā. Tā ir nozīmīga ekonomiska izdevība Norvēģijas biznesam. Datu centru sektors strauji aug, nodrošinot Norvēģijai ekonomiskās izaugsmes iespējas un jaunas darba vietas.

Kompānija paziņojusi, ka no vietējā piegādātāja Helgeland Kraft iepērk aptuveni 350 GWh pilnībā atjaunojamas enerģijas gadā, lai nodrošinātu sava jaunā datu centra darbību.

Bitfury pārstāvji Twitterī Norvēģijas valdību nodēvējusi par savu “oficiālo partneri”, neziņojot sīkāku informāciju, bet vietējā prese tādas partnerības faktu nav apstiprinājusi.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top