Visas ziņas

Bitfury radīs blockchain risinājumu personas datu uzglabāšanai un apstrādei

Bitfury jaunumiBitfury Group izstrādā blockchain lietojumprogrammu, kas palīdzēs biznesam atbilst jaunajiem Eiropas Savienības priekšrakstiem par personas datu apstrādes principiem. Risinājums būs pasaulē pirmā tehniskā platforma kompāniju aizsardzībai pret finanšu riskiem, strādājot ar personas datiem.

Bitfury nodrošinās biznesam instrumentu personas datu uzglabāšanai un apstrādei, pilnībā ievērojot jauno ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu (GDPR), kas stājās spēkā 2018. gada maijā. Tādējādi kompānijas varēs apstrādāt personas datus tikai pēc tiešas piekrišanas saņemšanas no lietotājiem.

Likums attiecas uz visām kompānijām, kas uzglabā vai kādā citā veidā mijiedarbojas ar Eiropas Savienības pilsoņu personas datiem. Tās ir tīmekļa vietnes, sociālie tīkli, mesendžeri un mobilie operatori, kā arī vislielākie datu apstrādes centri un IT kompānijas, kas sniedz ārpakalpojumus.

Lietojumprogramma ar atvērto kodu tiks izveidota uz blockchain platformas Exonum, kas ļauj veidot nemaināmu visu darbību ar lietotāju datiem reģistru – tāda ir viena no GDPR prasībām.

Platformas aizsardzība iekļauta pastāvīgā darbību saglabāšanā, kas apstiprina lietotāja piekrišanu viņa datu apstrādei. Visas operācijas tiek veiktas ar kriptogrāfisku pierādījumu un aizsardzību pret datu operatora atbildes samainīšanu. Platformā paredzēta arī tieša kodēšana un datu noplūdes aizsardzība.

Svarīgi, ka piedāvātais risinājums garantē lietotāju informācijas un šifrēšanas atslēgu dzēšanu pēc datu saglabāšanas pieļaujamā laika beigām. Ierindas lietotājiem kriptogrāfiskais pierādījums ar speciālu interfeisu ļaus pārbaudīt viņu datu uzglabāšanu/dzēšanu.Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top