Visas ziņas

“BitFury” sadarbības projekts ar ANO Kazahstānā

“BitFury” sadarbības projekts ar ANO Kazahstānā

Uzņēmums “Bitfury” Kazahstānā plāno kļūt par Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmas (UNDP) partneri meža zemju saglabāšanas un palielināšanas projektā.
Kā 14. janvārī ziņoja “Astana Times”, projekta mērķis ir palīdzēt valstij nākamajā desmitgadē samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 15%, lai izpildītu savas saistības saskaņā ar 2016. gada Parīzes vienošanos.

“Bifury” cīņa pret oglekļa dioksīda emisiju

Uzņēmums ‘Bitfury” un ANO šomēnes ir gatavi parakstīt līgumu ar Kazahstānas Ekoloģijas, ģeoloģijas un dabas resursu Ministriju, lai izveidotu meža zemi Pavlodaras reģionā.
Projekta sākotnējais mērķis ir izveidot 20 hektārus meža, kas samazinās oglekļa dioksīdu izmešu daudzumu, ko rada vietējie elektroenerģijas ražotāji. Cerams, ka tas samazinās oglekļa dioksīdu emisijas daudzumu par 100–110%.
Kā atzīmē laikraksts “Astana Times”, lai gan Kazahstānai šobrīd pieder 29 miljoni hektāru meža, lielāko daļu mežu, kas netiek uzraudzīti, apdraud ugunsgrēki, nelikumīga meža izciršana un izmaiņas zemes izmantojumā.

Bioloģiskās daudzveidības finansēšanas iniciatīvas (BIOFIN) finanšu mehānisma eksperte Meridžeta Sarsembajeva žurnālistiem sacīja, ka tikai daļa no 29 miljoniem hektāru meža zemes ir aizsargāta, bet citas meža zemes nepieder valsts mežu fondam. Sarsembajeva paskaidroja: “Mēs strādāsim ar mežiem, kas netiek apsaimniekoti. Tieši šos mežus apdraud mežu ugunsgrēki un dažādas slimības. Ja tie netiks leģitimizēti un nodoti valsts meža fondam, tas var novest pie tā, ka tie radīs vēl vairāk izmešu. ”

“Bitfury” un ANO Attīstības programmas oglekļa dioksīda emisijas samazināšanas iniciatīva ir daļa no BIOFIN projekta, kas paredz uzlabot mežu apsaimniekošanas praksi, grozot tiesību aktus un palielinot sabiedrības izpratni par emisijas samazināšanas nozīmīgumu.
BIOFIN globālā mērogā palīdz dažādām valstīm apsvērt savu finansiālo ieguldījumu bioloģiskās daudzveidības attīstībā un stratēģizēt finansēšanas pieeju zaļo mērķu sasniegšanai.

Ar ANO atbalstu Kazahstāna jau piecu gadu laikā ir samazinājusi savu ikgadējo enerģijas patēriņu par 25–45%, izmantojot izmēģinājuma projektu dzīvojamo ēku apsildei. Valsts plāno līdz 2050. gadam iegūt 50% enerģijas no ilgtspējīgiem avotiem.

Jakups Beris, ANO programmas pastāvīgais pārstāvis Kazahstānā, ir ziņojis ANO programmas preses dienestam par projekta Bitfury-ANO-BIOFIN mērķiem:

“Šī ir pirmā Kazahstānas oglekļa dioksīda emisijas samazināšanas iniciatīva […] mēs ceram, ka partnerība ar privāto sektoru paātrinās valsts centienus samazināt oglekļa dioksīda emisiju. Šie praktiskie risinājumi prasīs institucionalizāciju un paplašināšanos. ”

Kriptovalūta un zaļā revolūcija

Kā “Cointelegraph” ziņoja 2019. gada rudenī, “New Scientist” publicētie pētījumi ir apstrīdējuši uzskatu, ka bitkoinu (BTC) ieguve nav savienojama ar klimata pārmaiņu novēršanu, norādot uz maldinošajiem pieņēmumiem, kas ir pamatā dažiem satraucošiem ziņojumiem un pētījumiem par šo lietu.

Saziņā ar “Cointelegraph” šonedēļ “Bitfury” atjaunojamo enerģijas avotu vadītājs Samijs Bijadi apgalvoja, ka:

“Kriptovalūtas ieguve ir lieliski piemērota valstīm, kuras vēlas pāriet uz videi draudzīgu ekonomiku. Pretēji sabiedrības uzskatiem par kriptovalūtas ieguves negatīvo ietekmi uz vidi, tā var palīdzēt atjaunojamo enerģijas avotu ieviešanā un attīstībā, veicinot ieguldījumus tajā. ”

Pirms tam vairāki enerģētikas speciālisti bija norādījuši, ka bitkoinu ieguves “Ahileja papēdis” ir pārlieku lielais elektroenerģijas patēriņš, uzsverot daudzās debates par to, kur un kā šī enerģija tiek ražota.
Pagājušā gada jūnijā pētījumā tika atklāts, ka 74,1% enerģijas bitkoinu ieguvei nodrošina atjaunojamie resursi.

Avots: Astanatimes.com  Cointelegraph.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top