Biržas

Tikai 37 procenti bitkoina adrešu tiek uzskatītas par “ekonomiski nozīmīgām”. Kā to saprast?

Izpētes firma Chainalysis prezentēja interesantu pārskatu. Tajā teikts, ka tikai 37 procentiem no visām bitkoinu adresēm ir ekonomiska vērtība. Saskaņā ar datiem – pašlaik tīklā ir 460 miljoni monētu saņemšanai un nosūtīšanai pieejamu maku. Bet ekonomiski nozīmīgas adreses ir tās, kuras kontrolē atsevišķas personas vai servisi, un tostarp pastāvīgi tiek izmantotas.

Aptuveni runājot – tagad ir tikai 172 miljoni aktīvu adrešu, bet pastāvīgi kriptovalūta tiek turēta tikai 27 miljonos adrešu. Atgādinām – gan uzņēmēju, gan arī fizisku personu rīcībā var būt neskaitāmi daudz adrešu darbam ar BTC.

Chainalysis pārskatā tiek arī teikts, ka 147 miljoni aktīvo adrešu pieder zināmām firmām un servisiem, biržām vai darknet dalībniekiem. Kā parāda Chainalysis grafiks – periodā no 2018. gada augusta līdz oktobrim tika veikti darījumi aptuveni 41 miljarda apmērā, turklāt no tiem tikai darījumiem 9 miljardu apmērā bija reāla ekonomiskā vērtība.

37 procenti bitkoina adrešu tiek uzskatītas par “ekonomiski nozīmīgām

Avots: Cointelegraph

Saskaņā ar Bloomberg datiem – BTC pārskaitījumu skaits uz personiskajiem makiem sāka pieaugt neilgi pirms kripto tirgus novembra kraha. Iespējams – tas nozīmēja to, ka cilvēki ir sākuši uzkrāt bitkoinus par samazinātu cenu.

Pirms tam arī izpētes firma Diar konstatēja, ka institucionālie investori ir pārslēgušies uz ārpus biržas (OTC) bitkoinu tirgiem ar fizisku monētu piegādi un augstāku likviditāti. 2018. gadā birža Coinbase paziņoja par BTC darījumu apjoma palielinājumu par 20 procentiem ārpus biržas tirdzniecības laikā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top