Tehnoloģijas

Viedoklis: bitkoina cenas krituma iemesli

Bitkoina cenas krituma analīze

Foto: iqoncept/depositphotos.com

Kriptovalūtu biržā OKEx uzskata, ka faktoru sakritība ir izraisījusi ievējamu kriptovalūtu tirgus korekciju: negatīvu ziņu plūsma saistībā ar digitālajiem aktīviem un dažu treideru aizraušanās tirdzniecībā ar lieliem kredītpleciem (Leverage). Runājot par ASV lielākās kripto biržas Coinbase akciju kursu negatīvo dinamiku – OKEx eksperti atzīmēja, ka IPO laikā organizācijas vērtspapīri tika “pārkarsēti”.

Turklāt galarezultātā gan Coinbase akcijas, gan kriptovalūtas nonāca tādā tirgus situācijā, kad nesen publicētie ASV FRS Atvērto tirgu komitejas aprīļa sanāksmes protokolu dati radīja piesardzību arī klasiskajā fondu tirgū, jo regulators neizslēdz monetārās politikas pastiprināšanu ASV.

Tostarp kriptovalūtu tirgus parāda, ka bitkoins joprojām ir flagmaņa kriptovalūta. Ethereum konjunktūras sakarība ar bitkoina cenas uzvedību paliek, lai gan pēdējā mēnesī ir mazliet kļuvusi vājāka.

OKEx eksperti arī atgādina, ka, skatoties uz augošo bitkoina tirgu 2016.-2017. gadā, var atzīmēt, ka lejupejošas korekcijas situācijā kriptovalūta nav atradusies vairāk kā trīs mēnešus pēc kārtas. Ja šis fenomens pastāvēs arī pašreiz, tad jūnijs var kļūt par pozitīvas bitkoina cenu dinamikas mēnesi. Tomēr scenārijs par bitkoin cenas pieaugumu virs 60 tūkst. dolāru OKEx tiek uzskatīts par “pārāk ideālistisku”.

Organizācija uzsver, ka lieli bitkoinu pirkumi notikuši intervālā no 40 līdz 60 tūkst. dolāru, un tas nozīmē, ka šajā cenu koridorā ir iespējams spēcīgs tirgus spiediens uz tiem, kas nolems pārdot savus digitālos aktīvus. OKEx arī pamanīja, ka papildu informācijas parādīšanās par ASV FRS monetārās politikas pastiprināšanu un arī turpmākā informācija par iespējamu jaunu kriptovalūtu regulējumu Ķīnā – spētu motivēt treiderus atkal sākt izpārdot savus digitālos aktīvus.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top