Visas ziņas

Bitkoina cenai sola “parabolisku” kāpumu

Bitkoina cena nākotnē

Foto: Harrison Kugler/Unsplash.com

Bloomberg Intelligence vecākais biržas stratēģis Maiks Makglouns pieļauj iespēju, ka 2021. gadā bitkoina cenai būs “parabolisks” kāpums. Pie šāda secinājuma viņš nonāca, izanalizējot 2013. un 2017. gada tendences.

Analītiķis uzskata, ka izplatīšanās dinamika un palielinātais pieprasījums – tos projicējot iepriekšējās tendencēs, paredz kriptovalūtai veiksmīgu nākotni.

“Jauni maksimumi – tā ir nākamā potenciālā iterācija, kas var būt tikai laika jautājums, ja kaut kas tāds, ko mēs nevaram paredzēt, neizjauks plašās izplatības tendenci un pieprasījuma un ierobežotā piedāvājuma attiecību”, – viņš paskaidro savu pozīciju.

Ideja par to, ka 2021. gads varētu būt 2017. gada atkārtojums, ir izplatījusies starp kriptovalūtu investoriem, ņemot vērā maijā notikušo halvingu, kad maineru atlīdzība tika samazināta no 12,5 BTC līdz 6,25 BTC par bloku. Rezultātā bitkoina inflācijā gadā bija zemāka par zelta, kas ir visvairāk atzītais aizsardzības aktīvs.

Pēc maineru atlīdzības samazināšanās, 2016. gada jūlijā, bitkoina cena sāka pakāpeniski pieaugt – līdz pilnībā uzņēma apgriezienus 2017. gada ceturtajā ceturksnī. Rezultātā 18 mēnešu laikā kriptovalūtas cena palielinājās par vairāk nekā 2 800% – savā grafikā atzīmē kompānija Fitzner Blockchain.

Tomēr jāatzīmē – tamlīdzīgos modeļos bieži vien netiek ņemts vērā pieprasījums, kas joprojām ir grūti prognozējams parametrs.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top