Mainings

Bitkoina halvinga priekšvakarā krītas maineru ierīču cenas

Bitkoina halvinga priekšvakarā krītas maineru ierīču cenas

Populāro bitkoina ieguves ierīču cena otrreizējā tirgū nemitīgi krītas.  The Block analītiķis Metjū Jamamoto to saista ar to, ka daudzi tirgus dalībnieki sagaida būtisku operāciju ienesīguma samazināšanos pēc maija halvinga.

Izanalizējot galvenokārt uz Ziemeļamerikas patērētājiem fokusētā servisa Kaboomracks datus, Jamamoto konstatēja būtisku populārās Bitmain ierīces Antminer S9 cenas samazinājumu, kas sākās jūlijā.

krītas maineru ierīču cenas

Ja augustā S9 cena sasniedza 450 $ – tad tagad par to piedāvā no 60 $ līdz 90 $.

Eksperts ir pārliecināts, ka maininga iekārtu vērtība samazinājās ne tikai tāpēc, ka gada otrajā pusē kritās BTC cenas, bet arī hashrate pieauguma rezultātā un – attiecīgi – kriptovalūtas ieguves sarežģītības dēļ.

maininga sarežģītība

 

Kopš pagājušā gada jūlija maininga sarežģītība pieauga, neskatoties uz BTC cenas kritumu.

Tālāk redzamais grafiks ilustrē bitkoinu maineru ienākumus, rēķinot uz 1 Th/s:

bitkoinu maineru ienākumus

Jūnijā katrs jaudas Th/s nodrošināja dienā 0,40 $ un vairāk. Tomēr līdz gada beigām šis rādītājs samazinājās apmēram trīs reizes.

Nākamajā grafikā var pamanīt, ka ierīču S9 cenas cieši korelē ar ienesīguma rādītājiem, rēķinot uz Th/s – kaut arī ar divu nedēļu nobīdi.

S9 cenas cieši korelē ar ienesīguma rādītājiem

Tomēr arī redzams, ka oktobrī ierīču cenu kritums būtiski paātrinājās, neraugoties uz maininga ienesīguma stabilizēšanos. Analītiķis šo parādību skaidro ar sagaidāmo maininga rentabilitātes samazināšanos pēc halvinga.

Aptuveni 12. maijā maineru balva par iegūto bloku samazināsies divkārt. Ja līdz tam brīdim BTC cena būtiski nepieaugs – tad halvings ļoti negatīvi ietekmēs maineru darbību.

Vēl viens maineru cenu straujā krituma faktors var būt tirgus piesātinājums ar jaunās paaudzes ierīcēm. Tostarp:

  • Argo Blockchain nesen saņēma 3616 ierīces Antminer T17, vēl 6384 tādu maineru piegāde gaidāma jau šomēnes;
  • MGT Capital novembrī iegādājās 320 ierīces Antminer S17 Pro, bet decembrī saņēma vēl 1100 tādas ierīces;
  • Riot Blockchain jaudas palielinājās, pateicoties 3000 ierīcēm S17 Pro, vēl 1000 tādus mainerus kompānija saņems šomēnes;
  • Bitfarms saņēma 2125 ierīces Whatsminer M20S – paredzēta vēl 125 tādu maineru piegāde.

Noslēgumā eksperts atzīmēja, ka cenas citos reģionos – tostarp Ķīnā, var ievērojami atšķirties un būt atkarīgas no elektrības izmaksām, jaunu iekārtu piegādes grafikiem, kā arī no ģeopolitiskajiem riskiem.

Iepriekš Metjū Jamamoto pauda viedokli, ka gaidāmais halvings liks izdzīvojušajiem maineriem samazināt izmaksas un aktīvāk meklēt operāciju efektivitātes palielināšanas veidus.

Avots: Forklog.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top