BitCoin

Lielāka kļūda bitkoina vēsturē kopš 2010. gada. Kas pieļāva kļūdu?

Bitcoin Core izstrādātājs Džons Ņuberi nosaucis sevi par atbildīgo. Runa ir par nesen konstatēto kļūdu bitkoina tīklā.

Ievainojamība CVE-2018-17144, par kuru pagājušajā nedēļā paziņoja Bitcoin Core izstrādātāji, teorētiski ļāva hakerim pārtraukt gandrīz 90 procentu node darbību. Turklāt uzbrukuma izmaksas ir samērā nelielas – 12,5 bitkoini – tagad tādu summu maineri saņem par atrastu bloku.

Izstrādātāji paziņoja, ka Bitcoin Core tīklā iebūvētais algoritms The Fast Internet Bitcoin Relay Engine (FIBRE) var atvieglot darbu ļaunprāšiem. To izmanto, lai paātrinātu bloku  atklāšanas ātrumu.

Ņuberi atzinās, ka uzreiz nepamanīja kļūdu, un atvainojās visai bitkoina kopienai.

Karodziņš fCheckDuplicateInputs ne tikai smaržo – tas smird. Man vajadzēja uzticēties savai intuīcijai. Man bija vismaz jāatrod BitcoinCore PR # 9049. Es to neizdarīju.

Pirmās kriptovalūtas kopiena necentās atrast vienu vainīgo, tāpēc Ņuberi varēja saglabāt reputāciju pat neatvainojoties.

Tikmēr daži kopienas dalībnieki uz ievainojamību reaģējuši diezgan skarbi. Viens no zināmākajiem tās dalībniekiem ar segvārdu Cobra nosaucis CVE-2018-17144 par “lielāko kļūda monētas tīklā kopš 2010. gada”.

Zem ievainojamības, kas var daļēji pārtraukt pirmās kriptovalūtas tīkla darbību, slēpjas nopietnāka problēma. Tā ļauj hakerim pārtraukt bitkoina maksimālā daudzuma ierobežojumu apgrozībā (21 miljons) un izlaist daudz vairāk monētu. Teorijā tādas darbības izraisīs piedāvājuma palielināšanos un pirmās kriptovalūtas devalvāciju.

Atgādināsim 18. septembrī klajā nākusi  Bitcoin Core 0.16.3. programmatūras jaunāka versija. Tā novērš kritisko kļūdu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top