Mainings

Kembridžas universitātes pārstāvji izveidojuši bitkoina maineru karti

Kembridžas universitātes pārstāvji izveidojuši bitkoina maineru karti

Infografika un saprotama informācijas pasniegšana interaktīvā veidā – viens no labākajiem kriptovalūtas maininga industrijas izpētes veidiem. Pie tāda secinājuma nonākuši Kembridžas Alternatīvo finanšu centrā (CCAF), kas ietilpst Kembridžas universitātes Kembridžas biznesa skolas sastāvā. Pētniecības institūta darbinieki ir izveidojuši interaktīvu karti, kurā attēlota maineru koncentrācija visā pasaulē. To lielākā daļa līdz pat šim atrodas Ķīnā.

Kur atrodas bitkoina maineri

Bitcoin Mining Map – attēlots maineru skaita sadalījums katrā valstī. Bitkoina maininga kartē attēlots bitkoina globālā hashrate tīkla aptuvenais ģeogrāfiskais sadalījums. Hashrate vidējā daļa pa valstīm pieejama attēlošanai pa mēnešiem – sākot no 2019. gada septembra. Papildus ir otra karte, kurā akcentēts hashrate sadalījums pa Ķīnas provincēm.

Projekta pārstāvju citāts, kurā komentēta kartes palaišana. “Tamlīdzīga informācija pirmoreiz tiek attēlota grafiskā veidā. Karte sniedz precīzu priekšstatu par kriptovalūtu industriju investoriem, regulatoriem, pētniekiem un visiem pārējiem”.

Ja vēlas, tad atsevišķas zonas kartē var tuvināt, kaut arī tam nav lielas jēgas. Ideālā gadījumā attēls jāskatās lielā mērogā – tā varēs salīdzināt, kurai valstij ir lielākā loma pirmās kriptovalūtas iegūšanā. Jo apļa krāsa ir tuvāk sarkanai, jo lielāks ir valstī koncentrētais hashrate procents.

Saskaņā ar kartes saturu – lauvas tiesa visu bitkoina maininga ierīču skaitļošanas jaudu atrodas Ķīnā – aptuveni 65 procenti no kopējā hashrate. Stipri atpaliekot, otro vietu ieņem ASV – ar 7,24 procentiem, Krievija ierindojas trešajā vietā to valstu reitingā, kurās ir visvairāk maineru – 6,90 procenti kopējā hashrate.

Bitkoina maineri

Bitkoina maineru sadalījums pa valstīm

CCAF pārstāvji ir precizējuši, ka kartes dati balstās uz kriptovalūtu fermu ģeolokāciju, kas apvienotas BTC.com, Poolin un ViaBTC pūlos. Šie pūli kontrolē aptuveni 37 procentus hashrate. Pētījuma iztvērums ir mazs, jo pagaidām tikai trīs lielie pūli ir piekrituši sniegt savus datus.

Kā paredzams – lielākā daļa maineru teritoriāli ir koncentrēti Ķīnā. Iemels – ļoti zemi elektroenerģijas tarifi, salīdzinot ar visu pārējo pasauli. Dažos valsts reģionos bitkoina mainings pat saņem vietējās valdības subsīdijas. Piemēram – nesen kļuva zināms, ka Ķīnas pilsētas Jaaņas mērija ir gatava piešķirt maineriem tarifu atlaides, jo viņi izmantos pilsētas elektrostacijās ražotās elektroenerģijas pārpalikumus. Proti – rezultātā tas būs izdevīgi abām pusēm.

Bitkoina hasrate interaktīvā karte ir CBECI daļa – indeksa, kam jābūt pēc iespējas precīzākam patērējamās elektroenerģijas lielumam bitkoina maininga sfērā gadā. Darbs pie CBECI sākās gandrīz pirms gada Kembridžas Alternatīvo finanšu centrā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top