Visas ziņas

Bitkoina mainingam pielāgo Nintendo Game Boy (Video)

Nintendo Game Boy kripto mainings
Drošības problēmu pētnieks IT telpā ar segvārdu Stacksmashing pastāsta, kā viņam izdevies Nintendo pirmo portatīvo spēļu konsoli pielāgot bitkoina ieguvei. Pēc viņa teiktā – to rosināja Tesla nesenais paziņojums par bitkoina pieņemšanas sākumu un videokaršu deficīts tirgū.

“Es sapratu: man taču ir kaudze neizmantota spēļu aprīkojuma ar superveiktspēju. Kāpēc gan to neiesaistīt mainingā?” – paskaidroja Stacksmashing.

Nintendo Game Boy relīze notika 1989. gadā. Ierīce ir aprīkota ar procesoru – 4,19 megahercu frekvence, 8 kilobaitu videoatmiņu un bez piekļuves internetam, tāpēc Stacksmashing izmantoja mikrodatoru Raspberry Pi, lai to pieslēgtu bitkoina nodai.

“Mums arī vajadzēs paziņot par bloku, ja mēs tomēr kaut kad spēsim to iegūt, bet Game Boy nav Wi-Fi. Par laimi – Game Boy ir saistošais ports, kuru parasti izmanto pokemonu un citu svarīgu lietu apmaiņai. Mans mērķis bija izmantot oriģinālo, nemodificēto Game Boy. Es gribēju ielikt kasetni un sākt mainot”, – piebilda eksperimentētājs.

Stacksmashing uzrakstīja savu kodu bitkoina mainingam ar Game Boy, kas ierīces ekrānā ļauj parādīt hashrate.

“Hashrate ir diezgan iespaidīgs – aptuveni 0,8 hash sekundē. Ja to salīdzina ar mūsdienu ASIC maineriem, kuri izdod aptuveni 100 terahash sekundē, mūsu ierīce piekāpjas tikai 125 triljonus reižu. Ar tādu hashrate bitkoina ieguve prasīs tikai pāris kvadriljonu gadu”, – viņš paziņoja.

Stacksmashing pie tā neapstājās un mainingā iesaistīja arī 1994. gadā iznākušo Super Game Boy: “Protams, bitkoina mainingā ar Game Boy nav runa par peļņu, taču procesā es daudz uzzināju un no sirds izpriecājos”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top