Visas ziņas

Bitkoina maineri sāk pieslēgt vecās iekārtas

Kriptovalūtu mainings 2021

Jaunu ierīču deficīta un bitkoina cenas pieauguma rezultātā audzis veco paaudžu iekārtu pieprasījums maineru vidū.

Otrreizējā tirgū maineru pārdevēji, kas specializējušies tādās ierīcēs – kā Bitmain Antminer S9 un Canaan Avalon 851 – tās piedāvā par cenu no 80 $ līdz 130 $ par vienību. Oktobrī pēc lietus sezonas beigām Ķīnā tās varēja iegādāties arī par mazāk nekā 50 $. Maininga kompānijas sāka arī meklēt platības tādu iekārtu izvietošanai, kuras 2020. gada beigās jau tika uzskatītas par neatbilstošām, piemēram – gandrīz pirms pieciem gadiem izlaistais S9, kas tirgū dominēja no 2016. līdz 2019. gadam.

Kaut arī maininga ienesīgums uz skaitļošanas jaudas vienību joprojām ir daudzkārt zemāks par vēsturiskajiem maksimumiem – tagad tas ir visaugstākajā līmenī kopš 2019. gada septembra, neraugoties uz notikušo halvingu. Ar elektrības vidējo cenu 0,05 $ par kW⋅h Antminer S9 peļņas slieksnis atbilst bitkoina cenai – 16 500 $. Tādējādi viens S9 var nodrošināt 1,50 $ peļņas dienā un atmaksāties 2 – 3 mēnešu laikā pēc iegādes otrreizējā tirgū, ja BTC cena nemainīsies.

Tikmēr pircēju konkurence par jauno aprīkojumu izraisa cenu paaugstināšanos, kas ierobežo mazo tirgus spēlētāju iespējas. Tā rezultātā viņiem nākas samierināties ar vecajiem modeļiem – tādiem kā Bitmain Antminer S17 un MicroBT Whatsminer M20.

Lielais maininga iekārtu pieprasījums ir izraisījis to, ka ražotāji zaudē interesi par sadarbību ar mazākiem spēlētājiem un dabiski dod priekšroku lielo spēlētāju vairumtirzniecības pasūtījumiem”,

Avots: Theblock

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top