BitCoin

Bitkoina adrešu pēdējais pētījums

Bitkoina adrešu pēdējais pētījums

Bitkoina adrešu pēdējais pētījums parāda, ka 1 procentā adrešu bitkoina tīklā ir aptuveni 62 miljardi dolāru. Turklāt – kā ziņo Ķīnas valsts finanšu izdevums National Business Daily – visbagātākās adreses pieder kriptobiržām. Pārskatā sniegti BTC.com dati, saskaņā ar kuriem 22,65 miljonos adrešu ir noteikta naudas summa. Tomēr 97,2 procentos no tiem atrodas mazāk nekā 1 BTC, bet 0,7 procentos – vairāk nekā 10 BTC.

Kā raksta 8Btc – NBD nolēma vērīgāk izpētīt datus un konstatēja, ka 0,7 procenti bitkoina adrešu kontrolē 86,9 procentus apgrozībā esošo monētu. Naudas izteiksmē tas ir aptuveni 62 miljardi dolāru. Salīdzinājumam – 97,2 procentos adrešu ir tikai 3,2 miljardi dolāru apgrozībā vai 4,6 procenti no visām BTC monētām.

Un lai gan bitkoina adreses ir caurredzamas, nemaināmas un noturīgas pret uzlaušanu, to īpašnieki nav zināmi. Katrai adresei var būt vairāk nekā viens īpašnieks. Tipisks piemērs tam ir kripto biržas vai wallet servisi, kuros tiek uzglabāti uzreiz vairāku cilvēku digitālie aktīvi. Turklāt diezgan dabiski, ka adreses, kurās ir visvairāk naudas, pieder kripto biržām. Ir arī tāds jēdziens – kā “vaļi” – proti, mazumtirdzniecības vai institucionālie investori, kuru rīcībā ir milzīgs daudzums BTC.

Pārskatā arī teikts, ka tieši bitkoinu “vaļu” pastāvēšana satrauc tradicionālā sektora investorus. Lieta tāda, ka tieši viņi var viegli manipulēt ar tirgu, pārdodot vai uzpērkot lielas monētu partijas.

Atgādinām – 19.decembrī pētniecības firma Chainalysis publicēja pārskatu. Tajā teikts, ka tikai 37 procenti bitkoina adrešu uzskatāmas par “ekonomiski nozīmīgām”.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top