Tehnoloģijas

Salvadora atliek bitkoina obligāciju izlaidi, ņemot vērā defolta risku

Bitkoina obligācijas Salvadora
Salvadoras varas iestādes kārtējo reizi atliek bitkoina obligāciju izvietošanu viena miljarda dolāru apmērā. Saskaņā ar dažiem avotiem – vēl nav atradies neviens lielais investors, kurš būtu gatavs investēt līdzekļus tādās obligacijās. 

Potenciālos investorus tiešām galvenokārt satrauc finansiālā situācija Salvadorā, kā arī bitkoinu izplatīšanās tempi šai valstī. Salvadoras jau esošo parādu izpārdošana nozīmē, ka 2023. gadā to ienesīgums varētu sasniegt 23%.

Tik augsts procenta līmenis norāda uz šādu finanšu instrumentu defolta varbūtības palielināšanos. Februārī Salvadoras suverēnais kredītreitings tika samazināts līdz līmenim pirms defolta – CCC (saskaņā ar Fitch Ratings versiju). Aprīlī JP Morgan Salvadoras finansiālo stāvokli novērtēja kā “kritisku”. Sarunas ar SVF par kredīta piešķiršanu 1,3 miljardu dolāru apmērā vēl nav devušas rezultātus.

Potenciālie investori pievērš uzmanību arī tam, ka līdz ar bitkoina cenas krišanos pēdējos sešos mēnešos par 35% – Salvadoras iedzīvotāji un bizness vairs tik aktīvi neinteresējas par šo digitālo aktīvu, kā tas tika paredzēts iepriekš, kad šīs valsts varas iestādes ieviesa izmaiņas saistībā ar kriptovalūtu Nr. 1.

Pētījumā konstatēts, ka Salvadorā tikai 40% biznesa struktūru, kuras iepriekš bija lejupielādējušas varas iestāžu ieteikto bitkoinu maku, turpina to izmantot. Fizisko personu statistika ir vēl pieticīgāka (20%).

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top