Tehnoloģijas

Pētījums: Bankas vairāk par bitkoinu kaitē ekoloģijai

Cik bitkoins patērē eneģiju attiecībā pret banku sistēmu

Kompānijas Galaxy Digital pētījumā teikts, ka tradicionālā banku sistēma apkārtējai videi rada daudz lielāku kaitējumu – nekā bitkoina mainings. Analītiķi publicēja šo ziņojumu, atbildot uz kompānijas Tesla neseno lēmumu apturēt bitkoina kā maksājumu instrumenta pieņemšanu.

Kā atzīmēja elektromobiļu ražotāja ģenerāldirektors Īlons Masks – BTC rada ekoloģiskus draudus. Tieši tāpēc ASV gigants atsacīsies pieņemt kriptovalūtu, kā maksājumu līdzekli.

Galaxy Digital ziņojumā atzīmēts, ka maineru elektroenerģijas patēriņš gadā ir aptuveni 113,89 TW/h. Šai rādītājā ietilpst visa enerģija, ko izmanto bitkoina maineri bloku iegūšanai un mezglu (nodu) darbspējas nodrošināšanai. Aprēķinā tika izmatots Kembridžas BTC indekss. (Aprēķini ir aptuveni.)

Saskaņā ar ekspertu vērtējumiem – energopatēriņa apjomu ziņā maininga pūli rada daudz mazāku kaitējumu ekoloģijai – nekā banku sektors un arī zelta ieguves uzņēmumi gada griezumā.
Turklāt noteikt banku sektora un zelta ieguves rūpniecības energopatēriņu ir ļoti grūti, – atzīmē pētnieki. Galaxy Digital mēģināja aprēķināt – kāds elektroenerģijas apjoms nepieciešams, lai nodrošinātu zelta rūpniecības uzņēmumu darbspēju.

Analītiķi tam izmantoja Pasaules Zelta padomes ziņojumu, kas veltīts dārgmetālu tirgum un klimata izmaiņām. No tā izriet, ka uzņēmumi, kas iegūst un apstrādā dārgmetālus, katru gadu patērē 240,61 TW/h elektroenerģijas.

Atzīmēsim, ka par bitkoina maininga kaitīgumu iepriekš paziņoja arī Eiropas Centrālā banka. Fabio Panetta, kas pārstāv ECB vadību, uzskata, ka – papildus kaitējumam ekoloģijai – BTC ieguve var izprovocēt traucējumus veselu reģionu energoapgādē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top