BitCoin

Bitkoina volatilitāte – kriptovalūtas galvenā problēma

Bitkoina volatilitāte 2019

Izmantojot bitkoinu, viena no galvenajām problēmām ir tā cena. Tā tik bieži mainās, ka kriptovalūta nekādā veidā nevar izpildīt naudas bāzes funkcijas. Vērtības izmaiņu ātrumu sauc par volatilitāti. Tai it kā būtu nākotnē jāsamazinās – kad monētas lietotāju skaits daudzkārt pieaugs. Taču – vai tas tiešām notiks?

Bitkoins pašreiz tiek tirgots 10,000 dolāru līmenī. Pagājušajā nedēļā vien tā cena pieauga gandrīz par 10 procentiem, bet no šī gada sākuma BTC ir sadārdzinājies vairākas reizes. Pirmajā janvārī par monētu deva tikai 3746 dolārus.

Tie tirdzniecības punkti, kas sāka pieņemt BTC kā samaksu par savām precēm, ir saskārušies ar ļoti daudzām problēmām. Bizness par kripto ir sarežģīts samērā ilgo transakciju, augstās volatilitātes un dažreiz arī pārmērīgu komisijas maksu par mikrotransakcijām dēļ. Ja tehniskās problēmas vēl kaut kā var atrisināt, izmantojot Lighning Network, tad volatilitātes problēma tā arī joprojām pastāv.

Sākotnēji bija paredzēts, ka, pieaugot kriptovalūtas pieņemšanai visā pasaulē, tās cenas izmaiņu ātrums sāks pakāpeniski kristies. Tā notiek ar uzņēmumu akcijām: tiklīdz firma pieaug līdz vajadzīgajam līmenim – tās vērstpapīri kļūst mazāk volatili.

Tomēr tas nedarbojas kriptotirgū. Pat augsta monētas kapitalizācija nevar garantēt tās zemu volatilitāti (protams, ja tas nav stablecoin). Piemēram – bitkoina kapitalizācija ir gandrīz trīsdesmit reižu augstāka par analogu Litecoin rādītāju. Abu kriptovalūtu cenas vienalga mainās līdzīgā ātrumā.

Tālāk grafikā parādīta bitkoina un Litecoin vidējā volatilitāte procentos periodā no 2013. gada novembra līdz 2019. gada maijam. Pirmā kriptovalūta atzīmēta pelēkā krāsā, otrā – sarkanā.

Bitkoina volatilitāte

Tomēr ir pozitīva tendence – pāris pagājušajos gados volatilitāte ir vairākas reizes samazinājusies. Taču tā joprojām ir augstā līmenī.

Kā redzam, šīs metrikas maksimums bija 2011. gadā. Tad 30 dienu laikā notikušās bitkoina vērtības izmaiņas pārī ar dolāru sasniedza 15,91 procentu.

2011. gadā. Tad 30 dienu

Pagaidām bitkoina cena vēl aizvien mainās ļoti ātri, ar to var arī nopelnīt. Tiesa, nāksies “nedaudz” pagaidīt – portāla BitcoinEconomics analītiķi ir noskaidrojuši, ka pat sliktākajā gadījumā kripto investori noteikti gūs peļņu 1335 dienas pēc to investēšanas. 110 dienu ilga atlikšana nodrošinās ienākumu ar 70 procentu iespējamību.

1335 dienas – tieši tik nāksies gaidīt, lai saņemtu plusu pēc kriptovalūtas pirkšanas tās bullrun maksimuma punktā. Piemēram, 2013. gadā tā cena sasniedza 1150 dolāru. Pie šīs atzīmes tā atkal atgriezās tikai 2017. gadā.

Secinājums ir šāds: pagaidām bitkoina un citu lielo kriptovalūtu kursa cenas mainīgums neplāno izgaist. Acīmredzot, ņemot to vērā  – nevajadzētu gaidīt monētas pārvēršanos par pasaules mēroga maksājumu līdzekli. Daudzi cilvēki tomēr nevēlēsies, ka viņu uzkrājumi ar katru dienu samazinās (un pieaug), tāpēc pagaidām bitkoins paliks tomēr vairāk, kā investīciju objekts.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top