Mainings

Pētījums: vairāk nekā 74% no bitkoinu apjoma tiek iegūti, izmantojot atjaunojamo enerģiju

Pētījums: vairāk nekā 74% no bitkoinu apjoma tiek iegūti, izmantojot atjaunomo enerģiju
Saskaņā ar kriptovalūtas investīcijas produktu un pētniecības firmas CoinShares aplēsēm, 74,1% no bitkoinu (BTC) apjoma tiek iegūta, izmantojot atjaunojamo enerģiju, kā tas ir norādīts 5. jūnija gada pārskatā par kriptovalūtas ieguvi.
Pārskatā arī ir norādīts, ka “pēc pašreizējām cenām vidusmēra kriptovalūtas ieguves iekārta ir ļoti rentabla”, arī vecākas iekārtas no augstu izmaksu ražotājiem pašlaik spēj nodrošināt labu peļņu.” Šajā ziņojumā arī redzams, ka bitkoinu ieguve ir koncentrēta tur, kur ir pieejama liela apjoma atjaunojamās enerģijas nodrošinājums. Tāpat ziņojumā ir arī norādīts:
“Mūsu 2018. gada novembra ziņojumā aplēstais izmantotais atjaunojamo energoresursu apjoms ir 77,8%, un tas atspoguļo lielākas izredzes, kā arī izmaiņas nozarē.”
Tiek ziņots, ka korelācija starp kriptovalūtas ieguvi un atjaunojamo enerģiju ir tāda, ka kriptovalūta “ir vairāk saistīta ar atjaunojamiem enerģijas resursiem nekā jebkura cita liela rūpniecība pasaulē.” Ziņojumā arī uzsvērts, ka kopš pagājušā gada novembra tīkla kopējais hešreits palielinājies no 40 kvintiljoniem hešu sekundē (EH/s) līdz 50 EH/s.
Tas nozīmē, ka šajā periodā skaitļošanas jaudas pieaugums, kas ieguldīts tīkla uzturēšanā, bija lēnāks nekā 10 gadu vidējais rādītājs, bet atbilst piecu gadu vidējam rādītājam.
Ziņojumā arī redzams ka hešreita pagaidu samazinājums (aptuveni 40%), kas tika reģistrēts pagājušā gada beigās, bija pirmais reģistrētais gadījums, kurā būtiski un ilgstoši bija samazinājusies tīkla skaitļošanas jauda.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top