Tehnoloģijas

Viedoklis: Bitkoins, globāls finanšu instruments

Bitkoins, kā globālais finanšu instruments

Bloomberg stratēģis Maikls Makglouns komentēja “Bloomberg” februāra ziņojumu “Dolārs, bitkoins un Ethereum”:

“Bitkoins varētu kļūt par globālu digitālo saistību nodrošināšanas rīku.” Ziņojumā šī tēze ir pamatota ar to, ka 2021. gadā biržas fondu ETF parādīšanās nākotnes līgumos “kļuva par pagrieziena punktu šajā virzienā”.

Turklāt nākotnes līgumu esamība Ethereum blokķēdē ir ļāvusi analītiķiem runāt par to, ka arī Ethereum arvien izteiktāk iegūst “saistību nodrošinājuma instrumenta” statusu interneta ekonomikā. Tomēr tiek uzsvērts, ka bitkoinam ir priekšrocība, kā “atskaites punktam” digitālo aktīvu ekonomikā.

Ziņojumā ir aplūkots arī ASV dolārs digitālajā ekonomikā. Tiek uzsvērts, ka ASV dolāra digitālas versijas pastāvēšanas iespējamība Ethereum blokķēdē “atbalstītu kriptovalūtas cenu”.

Tiek apgalvots, ka “kriptovalūtu aizliegums ASV ir maz ticams” un ASV dolāra digitālā versija, ko ir izstrādājusi ASV Federālo rezervju sistēma, “noteikti pastāvēs, bet ne tuvākajā nākotnē.” Vienlaikus tiek sagaidīts, ka ASV Federālo rezervju sistēma izstrādās Starptautisko norēķinu bankas noteikumus, lai “minimizētu ASV banku iesaistīšanos kriptovalūtas sfērā”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top