BitCoin

Blokķēdē šobrīd tiek veiktas dīvainas transakcijas. Kāpēc?

Šobrīd blokķēdē var pamanīt ļoti daudzas dīvainas transakcijas

Bitkoina tīklam atkal uzbrūk? Nē – šoreiz kriptovalūtai neuzbrūk negodprātīgi maineri vai kaut kas tamlīdzīgs. Šobrīd blokķēdē var pamanīt ļoti daudzas dīvainas transakcijas. Maks Samourai tās atzīmē kā “dusting attack” (putekļu uzbrukumu), kas var būtiski ietekmēt bitkoina lietotāju privātumu.

Lai gan oficiālās valsts institūcijas to noliedz, bet fakts paliek fakts – saistībā ar līdzekļu pārsūtīšanu galvenā kriptovalūta ir ļoti caurskatāma. Pastāv papildu risinājumi – tādi kā transakciju mikseri, bet pat tie nevar garantēt pilnīgu anonimitāti.

Tādi servisi “atvieno” transakciju ievades, pārsūtot monētas tīklā. Rezultātā gandrīz nav iespējams noteikt oriģinālo BTC nosūtītāju, jo visas digitālās “maizes drupatas” tiek kārtīgi aizslaucītas. Pagaidām nav likumu, kas aizliedz izmantot mikserus. Un tomēr visbiežāk tos izmanto tieši krāpnieki un noziedznieki.

Nesen mikseriem radās nopietnas problēmas – tagad to klientus var atklāt, izmantojot “putekļu uzbrukumus”. To būtība ir neliela daudzuma monētu izsūtne uz dažādām adresēm. Pagaidām nav līdz galam skaidrs, kāpēc transakcijas tiek veiktas tieši uz šiem makiem, lietas butība ir aptuveni šāda:

Lai uzbrukums būtu veikts sekmīgi – upurim ir jāiztērē tam atsūtītos satošus. Parasti tā nav problēma, jo lietotāji pat nepievērš uzmanību pāris liekiem satoši, kas parādījušies makā. Tiklīdz no maka aiziet “putekļu uzbrukuma” kriptovalūta, tās iniciatoriem rodas iespēja sasaistīt transakciju ieejas ar maku un līdz ar to izsekot naudas līdzekļu kustības vēsturei tajā.

Būtībā vēl neviens nav cietis no “putekļu uzbrukumiem”, jo to gaitā nezog kripto vai privātās atslēgas. Tomēr šādi incidenti liek aizdomāties par bitkoina turpmāku pilnveidošanu anonimitātes sfērā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top