BitCoin

Bitkoins balstās tikai uz cilvēku ticību

Photo by David Shares on Unsplash

Par tik ilgu izdzīvošanu bitkoinam jāpateicas tikai un vienīgi cilvēkiem, kuri tam tic. Pašreizējais stāvoklis kripto tirgū un jo īpaši situācija ar bitkoinu ir visuzticamāko investoru rokasspiediena vērta.
Ilgstošais monētas cenas kritums un nesenā kārtējo atbalsta līmeņu pārvirzīšanās noveda pie jaunām minimālām vērtībām. Tas viss provocē nenoteiktības bailes investoru vidū visā pasaulē. Daudzi no tiem jau šaubās par bitkoina ilgtermiņa perspektīvām. Tagad bitkoina nākotne ir atkarīga tikai un vienīgi no stabiliem atbalstītājiem, kuri joprojām tam tic.
Iznākums atkarīgs no pārliecinātiem lietotājiem. Nav nekādu institūciju, kas ir gatavas uzpirkt monētas tad, kad neviens cits nevēlēsies, lai tikai saglabātu kursu virs ūdens. Tāpēc pat pašreizējā cena norāda uz pietiekami stabilu ticību šim projektam.

Šobrīd nav iespējams piešķirt kādu reālu vērtību ne bitkoinam, ne jebkurai citai kriptovalūtai. Cita veida aktīvu vērtība balstās uz vairākiem materiālajiem faktoriem – vai tās būtu ieņēmumu plūsmas, saistības vai daudz kas cits.
Savukārt kriptovalūtas un tām piemītošā blockchain tehnoloģija – tās ir evolucionējošas tehnoloģijas, kuru izmantošana vēl nav pilnībā definēta. Tādēļ nav iespējams adekvāti piešķirt kādu vērtību.
Ņemot vērā sākotnēji ierobežoto bitkoina piedāvājumu un tā potenciālu aizēnot fiat naudas sistēmu, projekta vērtība var būt ļoti augsta – no dažiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem dolāru. Tomēr ir ļoti grūti to novērtēt, pamatojoties uz pašreizējo stāvokli un bitkoina pielietojamības līmeni.  Mēs joprojām ticam un turpināsim to darīt.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top