BitCoin

Bitkoins – visu kriptovalūtu etalonu

Bitkoins - visu kriptovalūtu etalonu

Bitkoins ir standarts jebkura kriptovalūtu projekta attīstībai. To intervijā Eurasia Review рastāstījis ekonomists Konrāds Grafs.

Saskaņā ar viņa teikto – altkoinu izstrādātāji tiecas panākt, lai viņu monēta pēc visiem galvenajiem parametriem būtu identiska BTC. Tikai tādā gadījumā par to būs liela interese. Tomēr neviens kripto projekts nespēj pienācīgi konkurēt ar bitkoina tehnoloģiju, kurai ir vairākas svarīgas priekšrocības.

Galvenā priekšrocība ir ierobežotais monētu daudzums, kuru maineri var iegūt. Tādējādi ar bitkoina piedāvājumu nav iespējams manipulēt.

Pavisam var tikt iegūts tikai 21 milj. monētu – nesen kļuva zināms, ka maineri ir ieguvuši 18 milj. BTC.

To nevar teikt par Ethereum un XRP, kuru piedāvājums ir mainīgs. Grafs atsaucas uz Saifeda Ammusa grāmatu “Bitkoina standarts”, kurā autors detalizēti analizē pirmās kriptovalūtas priekšrocības, salīdzinot ar fiat naudu.

Pētījumā uzsvērts, ka BTC galvenā priekšrocība ir iespēja veikt operācijas, neiesaistot starpniekus. Grafs pilnībā piekrīt Ammusa viedoklim un pieļauj, ka bitkoina tehnoloģija drīz varēs izkonkurēt SWIFT sistēmu.

“Pasaulē, kur tradicionālās sistēmas ir politizētas, bitkoinam piemīt priekšrocība – jo tas ir neitrāls un to nekontrolē neviena konkurējošā puse – un tas nozīmē, ka to var izmantot ikviens”, – viņš piebilda.

Tikmēr bitkoina hashrate 2020. gadu sācis ar rekordu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top