Mainings

Vai mainings ir kļuvis nerentabls un kas maineriem gaidāms nākotnē

Maining

Pagājušais gads bija unikāla dāvana kriptoinvestoriem. Neraugoties uz mežonīgo volatilitāti, visu kriptovalūtu kopējā vērtība pieauga 33 reizes, palielinoties vairāk nekā par 600 mljrd. dolāru.

Tomēr 2018.gadā situācija attīstās pavisam citādi. Stingrāki regulatoru noteikumi galvenajos tirgos, tādos, kā Dienvidkoreja, ICO reklāmas aizliegums Facebook un Google nopietni ietekmē digitālās valūtas.

Nesenais kotējumu sabrukums ietekmēja ne tikai investorus, bet arī mainerus – kriptovalūtu ekosistēmas pamatu.

Mainings – tas ir operāciju pārbaudes un reģistrācijas process blockchain (digitāls un decentralizēts visu transakciju reģistrs). Maininga procesā jaudīgi datori risina sarežģītus matemātiskus vienādojumus transakciju reģistrēšanai digitālajā reģistrā. Maineri savstarpēji konkurē – tas, kurš pirmais atrisinās vienādojumu, varēs parakstīt kārtējo bloku (transakciju grupu) un saņemt atlīdzību. Tā tiek izmaksāta blockchain valūtā.

Ieguves izmaksas, tādas, kā iekārtas iegādes (grafisko karšu vai specializētu ASIC maineru), elektrības un dzesēšanas izmaksas, gandrīz nemainās. Tostarp kriptovalūtu vērtība, kas nosaka atlīdzības reālo apmēru par bloka risinājumu, ir ļoti nestabila. Ja cena krītas, maineru ienākumi samazinās.

Vai nesenais cenu samazinājums var izraisīt to, ka daži maineri sāks zaudēt naudu?

Vai bitkoinu maineri strādā ar mīnusiem?

Fundstrat pētījumu nodaļas vadītājs Tomas Lī un viņa komanda izmantoja trīs faktoru metodi bezzaudējumu punkta noteikšanai. Tie bija 8038 $ par bitkoinu. Tika ņemtas vērā iekārtu, elektroenerģijas (0,06 $ par kWh) un dzesēšanas izmaksas.

Interesanti, ka izdevumu galveno daļu veido iekārta, nevis elektroenerģija, kā parasti tiek uzskatīts. ASIC maineri (vienīgais variants bitkoinu ieguvei) izmaksā daudz dārgāk par grafiskajām videokartēm un noveco tikai dažu mēnešu laikā, kas prasa pastāvīgus iekārtas atjauninājumus, lai veiksmīgi konkurētu ar citiem cilvēkiem un maininga fermām. Tādējādi Fundstrat modelis apgalvo, ka pašreiz vairums maineru zaudē naudu.

Tomēr tas neņem vērā ievērojamās elektrības izmaksu atšķirības visā pasaulē. Piemēram, Ķīnā elektroenerģija ir par trešdaļu lētāka, nekā Fundstrat modelī. Tieši tāpēc četras no piecām lielākajām bitkoinu fermām atrodas ĶTR. Kriptofermu lielais enerģijas patēriņš pat ir licis iejaukties Ķīnas varas iestādēm un veikt ierobežojošus pasākumus.

Citās valstīs, tādās, kā Venecuēla, Zviedrija un Dānija, elektroenerģijas izmaksas arī ir samērā nelielas. Atsevišķās valstīs mainings var būt nerentabls sakarā ar cenu kritumu par 60% no decembra maksimumiem, tomēr citās tas paliek ienesīgs.

Kas notiks, kad mainings kļūs nerentabls?

Nesenais cenu kritums kārtējo reizi rosināja svarīgu jautājumu: kas notiks, kad bitkoinu ieguve kļūs nerentabla?

Lai tas notiktu, cenām ievērojami jāsamazinās no pašreizējā līmeņa. Saskaņā ar modeli, ko izveidojusi Elite Fixtures, kas ņem vērā elektroenerģijas izmaksas 115 valstīs, mainings Ķīnā būs ienesīgs pat tad, ja bitkoins kļūs divas reizes lētāks.

Aģentūra  CNBC atzīmē, ka Ķīnas maineri iegūs bitkonus par jebkādu cenu, jo par bloku saņemtā atlīdzība ļauj viņiem izvairīties no kapitāla kustības stingrās valdības kontroles. Tādējādi, pat ja mainings kļūs nerentabls, lielās fermas Ķīnā, visticamāk, turpinās savu darbu.

Pastāv liela varbūtība, ka, ja citi maineri darbu pārtrauks, ieguves sarežģītība samazināsies, un tā kļūs ienesīga (lai gan nenozīmīgi) atlikušajiem dalībniekiem. Šis mehānisms nākotnē ļaus kontrolēt maininga rentabilitāti.

Medaļas otra puse – turpmāka cenu un intereses par mainingu samazināšanās ārpus Ķīnas var izraisīt ievērojamu bloku apstrādes laika palielināšanos. Bitkoina blockchain jau zaudē citām kriptovalūtām darbības ātruma ziņā, bet, maineru skaitam samazinoties, tā atpalikšana var būt nopietna problēma.

Taču atkal jau neviens nezina precīzu atbildi uz jautājumu: kas notiks ar bitkoinu, ja mainings pēkšņi kļūs nerentabls? Visticamāk, daži maineri no tirgus aizies vai pārslēgsies uz citām valūtām, kas izraisīs bitkoina tīkla darbības ātruma palēnināšanos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top