Visas ziņas

BitMEX biržas vadītājs pastāstījis kā patiesībā atmazgā naudu

BitMEX biržas vadītājs pastāstījis – kā patiesībā atmazgā naudu

Plašsaziņas līdzekļi regulāri popularizē viedokli par to, ka kriptovalūtas ir ideāls naudas atmazgāšanas kanāls. Bet tie, kas reāli ir iesaistījušies kriptoindustrijā, saprot, ka bitkoins – tas ir viens no neveiksmīgākajiem naudas atmazgāšanas veidiem: tam ir publisks visu operāciju reģistrs un relatīvi neliela likviditāte, salīdzinot ar dolāru, kas vairumam noziedznieku joprojām ir “iemīļota” valūta.

Savā rakstā BitMEX biržas līdzdibinātājs un CEO Arturs Heizs apgalvo, ka atmazgāt 1 milj. $ skaidrā naudā caur bitkoinu ir īsts varoņdarbs, bet ar nekustamā īpašuma operācijām to var izdarīt daudz vienkāršāk.

Kā piemēru viņš min Ķīnu – valsti, kur tauta nelolo ilūzijas par valdības lojalitāti, un kur vienas politiskās kļūdas gadījumā var dabūt biļeti uz lauku apvidu bez neviena graša kabatā. Pilnīgs finansiālās brīvības trūkums nozīmē, ka Pekina var jūs pilnībā izputināt, ja vēlēsies.

Brīvā Amerika arī vēlas zināt, kur atrodas visi tās nodokļu maksātāju aktīvi, tāpēc tā ikvienai finanšu iestādei pieprasa pārskatu par jebkura ASV pilsoņa aktīviem. Ķīna un daudzas citas valstis ir uzskatījušas par labu ideju un izveidojušas Kopējo ziņošanas standartu (Common Reporting Standard – CRS), kas ļauj dalībvalstīm savstarpēji apmainīties ar finanšu informāciju. Bet CRS ir divas interesantas detaļas:

  • ASV nevarēja ratificēt CRS. Tas nozīmē, ka ASV nav jādalās, piemēram, ar informāciju par Ķīnas aktīviem Amerikā ar pašu Ķīnu.
  • Honkonga – lai arī piedalās CRS – neuzskata nekustamo īpašumu par pārskatā iekļaujamu aktīvu.

Ķīnieši sāka konvertēt banku depozītus nekustamajā īpašumā – vienā no labākajiem ekonomiskās darbības ģeneratoriem. ASV nekustamais īpašums kļuva par milzīgu skaidrās naudas “veļas mazgājamo mašīnu” – šai sakarā 2017. gada augustā valdība ieviesa vairākas prasības saistībā ar informācijas atklāšanu. Tas bija solis pareizā virzienā, bet šobrīd tādi pasākumi diezin vai varēs apturēt visu naudas atmazgāšanas procesu. Pērkot nekustamo īpašumu lētāk par noteikto summu, cilvēkiem parasti grūtības nerodas. Nekustamā īpašuma aģenti bez ārēja spiediena diezin vai pārbaudīs līdzekļu izcelsmi.

Tādējādi Honkongas un ASV nekustamā īpašuma tirgos nav nopietnu šķēršļu vairāku miljonu dolāru atmazgāšanai.

Tagad aplūkosim miljona skaidras naudas atmazgāšanu caur bitkoinu.

Šeit ir divi varianti: vai nu jūs atverat kontu biržā, vai veicat ārpus biržas darījumu ar dīleri.

Jebkurai biržai, kas var apstrādāt tādu līdzekļu apjomu, ir cieši sakari ar bankām – bet tās savukārt pieprasa plašu pārbaudi saskaņā ar noteikumiem cīņā ar naudas atmazgāšanu (AML) un principu “zini savu klientu” (KYC). Sakarā ar to būs diezgan grūti paslēpt miljonu dolāru.

Lielajiem dīleriem arī ir jāievēro KYC/AML noteikumi, jo viņiem ir banku konti. Protams, var atrast dīlerus, kuri strādā tikai ar skaidru naudu un kuriem pārāk nerūp noteikumi, bet par to viņi palūgs pieklājīgu komisijas maksu līdz pat 20% apmērā.

Tādējādi, secina Heizs, atmazgāt naudu caur kriptovalūtām ir problemātiski. Nekustamais īpašums tam ir daudz piemērotāks.

Pēdējais laiks pārtraukt pa tv un radio stāstīt pilnīgas muļķibas par terorisma atbalstīšanu un naudas atmazgāšanu ar kriptovalūtām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top