Biržas

BitMEX fiksējusi rekordaugstu tirdzniecības apjomu

BitMEX fiksējusi rekordaugstu tirdzniecības apjomu

Tirdzniecības p2p platforma BitMEX, kas piedāvā aktīvu maržinālās tirdzniecības pakalpojumus,  fiksējusi platformai rekordaugstu tirdzniecības apjomu – vairāk nekā   1 miljonu XBT diennaktī (aptuveni 8 miljardi $).

Platforma, kas piedāvā dažādu kontraktu tirdzniecību, tostarp beztermiņa un kontraktus ar fiksētu termiņa izbeigšanās datumu, pateicās saviem lietotājiem un apsveica darbiniekus ar tirdzniecības apjoma rekorda sasniegšanu.

BitMEX līdzdibinātājs un ģenerāldirektors Arturs Heiss iepriekš paredzēja, ka bitkoina cena līdz gada beigām sasniegs 50 000 $, un paziņoja, ka uz rudens pusi sagaida augstu kursa volatilitāti.

Pateicoties intereses par bitkoinu pieaugumam no institucionālo investoru puses, tirgū sagaidāma jaunu instrumentu un mehānismu parādīšanās tirdzniecības veikšanai.

Nesen institucionālo investoru pāris veica pasaulē pirmo EFP fjūčeru apmaiņu pret bitkoinu. Operācija norisinājās biržā CME starp tirdzniecības fjūčeru platformu ED&F Man Capital Markets un kriptovalūtu biržu itBit. Darījuma laikā kriptovalūtu EFP tika apmainīti pret fiziskiem aktīviem un bitkoiniem.

EFP treideri izmanto pozīciju hedžēšanai kontraktos – tas ļauj ievērojami samazināt fjūčeru riskus. EFP operācijas vispirms tiek veiktas, izmantojot OTC desk, bet pēc tam realizētas biržā. EFP transakcija Amerikas biržā CME bija pirmais tāda veida darījums fjūčeru tirgū ar kriptovalūtas kā galvenā aktīva izmantošanu.

Iepriekš mēs ziņojām, ka Flow Traders NV – Eiropas gigants biržas fondu tirdzniecībā (ETF) – sarakstā iekļauj biržas notas ar piesaisti BTC un ETH – Exchange Traded Notes (ETN). Tas ir pirmais gadījums, kad liels tradicionālās finanšu pasaules spēlētājs uzsāk ETN operācijas, kas saistītas ar kriptovalūtām.

Atgādināsim – iepriekš birža CME ziņoja, ka bitkoinu fjūčeru vidējais dienas tirdzniecības apjoms 2018. g. otrajā ceturksnī pieaudzis par 93%, bet atvērto pozīciju summa – par 58%, un tagad pārsniedz 2400 kontraktus.

Saistībā ar bitkoina ETF – šobrīd ASV Vērtspapīru un biržu komisija izskata vairākus bitkoina ETF, kas iestrēguši birokrātiskajā muklājā, jo atšķiras no esošajiem tradicionālajiem finanšu instrumentiem.

Daudzi analītiķi pamatoti uzskata, ka bitkoina cena būtiski pieaugs – tiklīdz tiks apstiprināts pirmais biržas investīciju bitkoinu fonds (ETF).

BTX pieaugums

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top