Mainings

BitRiver: Krievija drīzumā var kļūt par pasaules rūpnieciskā maininga nozares līderi

BitRiver: Krievija drīzumā var kļūt par pasaules rūpnieciskā maininga nozares līderi

Uzņēmuma BitRiver * dibinātājs un izpilddirektors Igors Runets uzskata, ka 2-3 gadu laikā Krievija varētu kļūt par kriptovalūtu maininga līderi elektroenerģijas ieguves ziņā no naftas gāzes (APG).

Ar APG darbināmo BitRiver datu centru jauda šodien aizņem vismaz 50 % no visa mūsu maininga tirgus segmenta. Krievijas lielākie naftas un gāzes uzņēmumi izrāda lielu interesi par sadarbības iespējām,” norāda Runets.

Viņš piebilst, ka APG mainingā jau tiek izmantota ASV, Kanādā, Saūda Arābijā, Kuveitā, Omānā, Kazahstānā un daudzās citās valstīs. Pēc BitRiver ekspertu domām, rūpnieciskajā mainingā Krievijā var izmantot līdz 10 miljardiem kubikmetru APG gadā. Mainerus var uzstādīt tur, kur ir elektroenerģijas pārpalikums.

Nesen Krievijas finanšu ministra vietnieks Ivans Čebeskovs paziņoja, ka ministrija ierosina Krievijā maineru iegūtās kriptovalūtas eksportu, līdzīgi kā ogļūdeņražu resursu gadījumā. Novembrī gan kļuva zināms, ka Krievijas Enerģētikas ministrija gatavojas daudzkārt palielināt elektroenerģijas tarifus lielajiem Sibīrijas maininga centriem. Reģionā jau trūkst jaudas citiem patērētājiem, un rūpnieciskie mainiga apjomi valstī trīs gadu laikā ir trīskāršojušies.

*2022. gadā ASV Finanšu departaments maininga kompānijai BitRiver piemēroja sankcijas. Šis bija pirmais gadījums, kad sankciju sarakstā iekļāva kompāniju, kas iegūst kriptovalūtu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top