Visas ziņas

Vai Ukraina kļūs par Eiropas līderi kriptovalūtas nozarē?

 

Blockchain & Bitcoin Kijevas konferences rezultāti

19. septembrī Ukrainas galvaspilsētā norisinājās ikgadējā Blockchain & Bitcoin konference. Vadoties pēc Smile-Expo organizatoru teiktā, šajā gadā konferenci apmeklēja aptuveni 800 cilvēku. Pasākumā tika pievērsta uzmanība blokķēdes tehnoloģijas un kriptovalūtas regulējumiem. Konferencē piedalījās 40 runātāji no astoņām valstīm: Ukrainas, Krievijas, Gruzijas, Čehijas, Šveices, Austrijas, Vācijas un ASV. Pasākuma programmā bija iekļauti ekspertu ziņojumi, paneļa diskusijas un blokķēdes produktu izstāde.

Konferences runātāju saraksts pierāda to, kā Ukrainā un visa pasaulē ir mainījusies uztvere par blokķēdes tehnoloģiju. Vairākus gadus atpakaļ Blockchain & Bitcoin konferences eksperti bija veiksmīgi IT kompāniju īpašnieki, kā arī programmu izstrādātāji, tirgotāji un juristi. Šoreiz lielākā daļa konferences runātāju bija valsts ierēdņi: Augstākās Radas deputāts Olekijs Mušaks, valsts aģentūru un komiteju locekļi Konstantīns Jarmolenko, Aleksandrs Riženko, Viktors Višņevs un Aleksejs Viskūbs.

Pasākumā fokuss mainījās no ieņēmumiem kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas jomā uz likumdošanu, e-valdības sistēmu un praktisku dalīto virsgrāmatu pielietojumu.

Pasākums tika iedalīts divās daļās:

  • Pirmā pasākuma daļa norisinājās Inovāciju zālē, kas bija veltīta blokķēdes tehnoloģijas ieviešanai dažādās jomās, no valsts pārvaldes līdz mazumtirdzniecībai. Galvenā auditorija bija uzņēmumu īpašnieki.
  • Otrā pasākuma daļa notika Tehnoloģiju zālē, kas pulcēja programmu izstrādātājus, tirgotājus un investorus: tika apspriesti tehniski risinājumi blokķēdes tehnoloģijas jomā un jautājumi saistībā ar projektiem un ICO veicināšanu.

Par pasākumu

Blockchain & Bitcoin konferenci Kijevā atklāja moderators Artjoms Afians, kurš pauda savu redzējumu par šī brīža nozares stāvokli. Pēc viņa domām, negatīvās ziņas ir tikpat svarīgas kā pozitīvās, jo tās piesaista investoru uzmanību blokķēdes tehnoloģijas būtībai.

Vēlāk Ukrainas Tautas deputāts Oleksijs Mušaks izskaidroja likumus saistībā ar kriptovalūtu, kas nesen tika izskatīti Parlamenta pirmajā lasījumā. Viņš norādīja, ka valsts tikai regulēs kriptovalūtas maiņu uz fiat valūtu, lai nepieļautu naudas atmazgāšanu. Deputāts arī uzsvēra likumdošanas nozīmīgumu: likums ir paredzēts, lai aizkavētu jauno speciālistu aizplūšanu no valsts, radot atbilstošus apstākļus legālam darbam dzimtenē.

Viktors Višņevs, SETAM OpenMarket izpilddirektors atgādināja, ka kriptovalūtas regulējums ir strīdīgs jautājums: “No vienas puses kriptovalūtas jomas pārstāvji nevēlās nekādus regulējumus, bet no otras puses tie novērtē legalizāciju”.

Arī Sergejs Kaļiņins, BlockBit Capital Management galvenais investīciju specialists, norādīja uz likumdošanas un dokumentācijas nozīmīgumu un ir pārliecināts, ka: “ja vismaz daļa no tā, kas ir rakstīts dokumentācijā tiks realizēta, Ukraina kļūs par vienu no vadošajām valstīm blokķēdes tehnoloģijas jomā”.

Kirs Kelevra, labi pazīstamais WhitepaperZ dibinātājs, arī novērtēja blokķēdes tehnoloģijas nākotnes prognozes Ukrainā. “Kriptovalūtas joma ir viena no daudzsološākajām, visstraujāk augošajām un ienesīgākajām nozarēm. Ukraina var kļūt par vienu no galvenajām valstīm blokķēdes tehnoloģijas kartē tuvākajos mēnešos”.

Alternatīvu viedokli pauda Nazars Polivka, Axon Partners dibinātājs un partneris. “Ukrainas mēģinājumi regulēt kriptovalūtas tirgu ir vērsti uz to, lai atrastu zelta vidusceļu starp uzņēmumiem un patērētājiem, bet vairums valstu to dara, lai piesaistītu ārvalstu investīcijas un pielāgotos globālajam kontekstam”, uzsvēra konferences runātājs.

Paneļa diskusijas Blockchain & Bitcoin konferencē Kijevā

Paneļa diskusijas, kā daļa no konferences, bija dzīvas un informatīvas. Inovāciju zālē notika diskusijas par Blokķēdes tehnoloģijas pielietojumu Ukrainā, kurās piedalījās Džordžs Givišvilli no Bitfury Group un Ukrainas valsts iestāžu pārstāvji. Dalībnieki apsprieda praktisko blokķēdes tehnoloģijas pielietojumu un tās priekšrocības. Bitkoinu Fonda valdes loceklis Konstantīns Jarmolenko norādīja, ka ukraiņi ikgadu iztērē aptuveni 1 miljardu ASV dolāru kukuļdošanai. Viņš ir pārliecināts, ka blokķēdes tehnoloģijas ieviešana palīdzēs apkarot ēnu ekonomiku.

Tehnoloģiju zālē norisinājās diskusijas par blokķēdes tehnoloģiju un kriptovalūtu, kas varētu atdzīvināt finanšu tirgu. Diskusijās arī piedalījās eksperts no ASV Tons Vejs.

Izstāžu zāle: no gleznojumiem līdz bitkoinu bankomātiem

Konferences rīkotajā izstādē piedalījās vairāk nekā 40 kompānijas. Viesi varēja apskatīt tehnoloģiskos jaudarinājumus: kriptovalūtas ieguves iekārtu Hotmine ar telpu sildīšanas funkciju, bitkoinu bankomātu Paytion, kas darbojas pēc platformas principa.

Programmatūras izstrādātāji iepazīstināja ar platformu “Icoyard”, “Litenett” (kriptomaksājumu tīkls) un citām uz blokķēdi balstītām lietojumprogrammām.

Visneparastākie izstādes eksponāti bija blokķēdes tehnoloģijai veltītie gleznojumi.

Rīkotājs Smile-Expo izsaka pateicību visiem pasākuma dalībniekiem un viesiem. 2018. gadā kompānija ir paredzējusi vēl piecas konferences.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top