Visas ziņas

Blockchain izstrādātāju darba algas pieaug, bet kripto sfēras aktivitāte – nē. Kāds ir noslēpums?

Blockchain izstrādātāju darba algas pieaug, bet kripto sfēras aktivitāte – nē. Kāds ir noslēpums

Pēdējos pāris gados – īpaši 2017. gada beigās – kripto industrija piedzīvoja tehnoloģiju un finanšu sektora talantu pieplūdumu. Neraugoties uz 80 procentu korekciju kripto tirgū, blockchain izstrādātāji joprojām nopelna no 130 līdz 180 tūkstošiem dolāru gadā. Bet darba algu pieaugums it nemaz neliecina par izstrādātāju aktivitātes palielināšanos kripto industrijā.

Daudzi, tostarp lielo banku treideri, ir pārgājuši uz kripto biržām, bieži vien pat uz mazāku atalgojumu. Viņu vienīgais mērķis bija – būt tuvāk strauji augošajai nozarei. Un lai gan arvien vairāk talantīgu treideru, izstrādātāju un menedžeru pāriet uz kripto sektoru – blockchain izstrādātāju vidējās darba algas pieaugumu varēja izprovocēt daudzi faktori.

Gada sākumā Šveices jaunuzņēmuma ģenerāldirektors Tomass Bertani paziņoja, ka blockchain izstrādātājiem Šveicē maksā apmēram 15 tūkstošus dolāru mēnesī. Turklāt, pēc viņa sacītā, izstrādātāju deficīts ir izraisījis viņu algas dabisku pieaugumu.

Darba algu pieaugumu varēja ietekmēt arī citi faktori – tostarp augsti kvalificētu speciālistu deficīts blockchain jomā un fakts, ka Šveice tiek uzskatīta par vienu no visdārgākajām valstīm pasaulē.

Daudzas kompānijas, kurām ir izdevies piesaistīt kapitālus ar ICO vai kā riska kapitāla investīcijas, cenšas pārspēt jaunuzņēmumus un lielos konglomerātus – maksājot pārmērīgi augstas darba algas blockchain izstrādātājiem. Tomēr mēs visi zinām, ka ICO – tā faktiski ir vienreizēja iespēja saņemt naudu. Attiecīgi – pēc kāda laika vairums blockchain projektu cieš neveiksmi ne visai gudras finanšu sadales dēļ. Turklāt vien retais izstrādātājs ir gatavs strādāt projektā idejas dēļ, ja nav pārliecības par labiem ienākumiem.

Atgādinām – ne tik sen kompānijas ConsenSys, Bitmain un ShapeShift samazināja no 30 līdz 50 procentiem savu darbinieku. Visticamāk, ka blockchain izstrādātāju atalgojumi pieauga nevis kripto sfēras aktivitātes palielināšanās dēļ, bet pieaugošā izstrādātāju pieprasījuma dēļ – neatkarīgi no industrijas, kurā viņi strādā.

Lasīt vēl:  Kādu atalgojumu saņēma blockchain specialisti 2018. gadā

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top