Visas ziņas

Kam ir visvairāk apstiprināto blockchain patentu?

 

Kam ir visvairāk apstiprināto blockchain patentu

Ķīnas interneta gigants Alibaba kļuvis par līderi pēc patentēto tehnoloģiju skaita blockchain sfērā – kompānijai pieder 10 procenti visu izgudrojumu šai jomā 2017. gadā. Par to raksta CCN, atsaucoties uz Thomson Reuters pētījumu.

Pētnieki analizējuši datus par pagājušajā gadā apstiprinātajiem patentiem ASV, Ķīnā, Japānā un Dienvidkorejā. Rezultātā konstatēts, ka šo valstu departamenti ir apstiprinājuši 90 kompānijas blockchain instrumentu pieteikumus biznesa veikšanai.

Otrajā vietā pēc šī rādītāja ir Amerikas IBM ar 89 patentiem. Trešo vietu ieņēma MasterCard ar 80 izgudrojumiem. Pirmajā desmitniekā iekļuva arī Bank of America un Ķīnas Tautas banka.

Saskaņā ar analītiķu teikto – lielu daļu patentu blockchain sfērā veido Ķīna ar rezultātu 56 procenti vai 406 izstrādes, tālāk seko ASV ar 22 procentiem.

Kompānijas Eiger Law partneris Džons Īstvuds uzskata, ka tāda situācija saistīta ar Ķīnas tiekšanos atkarot no ASV līderpozīcijas dalītā reģistra ieviešanā.

Blockchain – tā ir jauna tehnoloģiskā ainava, kurā Ķīnas kompānijas var pārņemt ievērojamu teritoriju, izmantojot jaunus instrumentus. Tāda skaita patentu atzīšana palīdz valstij iegūt leģitimitātes auru, kas ļaus kompānijām piesaistīt investorus.

Jūlija sākumā Mastercard patentēja anonīmo pārskaitījumu sistēmu uz blockchain bāzes. Toreiz kompānijā paziņoja, ka galvenais šķērslis tehnoloģijas ieviešanai ir pārmērīgā caurredzamība. Uzņēmumi nesteidzas lietot dalīto reģistru, jo nevēlas, ka konkurenti varētu izsekot to konfidenciālos datus.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top